Oyun

Call of Duty: Warzone PS5 ve Xbox Series X’e Gelecek

Infinity Ward’ın hikaye yönetmeni, Call of Duty: Warzone’un Playstation 5 ve Xbox Series X’e geleceğini duyurdu. Yapılan bu açıklamaya bakılacak olursa geliştiricilerin Warzone’u hemen bırakmaya niyeti yok gibi gözüküyor.

Infinity Ward’ın Mart ayında piyasaya sürdüğü ve daha ilk haftasında 15 milyon oyuncuya ulaşmayı başaran oynaması ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone, dünyada en çok oynanan oyunlar listesinde zirveye oynamaya devam ediyor. Call of Duty: Warzone haftalık olarak aldığı güncellemelerle canlı tutulsa da bazı oyuncular Playstation 5 ve Xbox Series X’in bu sene sonunda çıkmasıyla birlikte Warzone’un geleceğinin tehlikeye gireceği konusunda endişeliydi. Oyuncuların bu endişesini cevapsız bırakmayan Infinity Ward, Call of Duty: Warzone’un bu nesil ile sınırlı kalmayacağını ve yeni nesil konsollara da çıkış yapacağını duyurarak oyuncuların yüreğine su serpti diyebiliriz.

Call of Duty: Warzone PS5 ve Xbox Series X'e Gelecek

Infinity Ward’ın çatısı altında hikaye yönetmeni olarak çalışan Taylor Kurosaki, GamerGen ile yaptığı bir röportajda geliştirici ekibin Warzone’un geleceği hakkındaki fikirlerinden kısaca bahsetti. Geliştirici ekibin fikirlerinden bahseden Kurosaki, “Warzone hakkında düşündüğümüz planların bir süredir oyuncular arasında dolanıp durduğunu biliyoruz ve bu yeni sistemler (Playstation 5 ve Xbox Series X) çıkış yaptığında oluşturduğumuz bu fikirleri destekleyeceğimize eminim,” ifadelerini kullanarak Warzone’un yeni nesilde de boy göstereceğini doğrulamış oldu.

Call of Duty: Warzone’un oyuncular arasında popülerliğini düşündüğümüz de aslında bu kararın çok şaşılacak bir yanı olmadığını söylemek gerek. Ayrıca hem PS5 hem de Xbox Series X için duyurulan ilk Call of Duty oyunu böylelikle Warzone olmuş oldu. Kurosaki açıklamasının devamında Call of Duty: Warzone’un yeni nesil desteğinin geri uyumluluk moduyla mı çalışacağı yoksa PS5 ve Xbox Series X tamamen yenilenmiş remastered tadında bir oyun olmayacağı konusunda net bir açıklama yapmadı. Şirketin tecrübeli ismi konuşmasını ise müjdeyi vererek bitirdi. Kurosaki, bir sonraki Call of Duty oyunu çıktığında eski oyunların unutulduğunu işaret ederek, Warzone’un 2020 senesinde çıkış yapacak olan yeni Call of Duty oyunundan sonra bile desteklenmeye devam edeceğini belirtti. Yapılan bu açıklamaya bakılırsa ne Infinity Ward ne de Activision Call of Duty: Warzone’dan kolay kolay vazgeçecek gibi görünmüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı