Oyun

Call of Duty Warzone’a Yeni Harita mı Eklenecek?

Infinity Ward’ın sevilen ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone’un 4. sezonuna dair yeni sızıntılar gündeme geldi. Gelen bilgilere göre Warzone’a yeni sezon ile birlikte yeni de bir harita eklenebilir.

Call of Duty Warzone’un şu sıralar dünyanın en popüler oyunlarından olduğunu hiç şüphe yok. İnsanların evlerine kapandığı şu günlerde her geçen dün daha fazla oyuncu tarafından oynanmaya devam eden oyunun milyonlara ulaşması hiç de uzun sürmüştü. Oyuncuların ilgisine karşılıksız kalmayan Infinity Ward ise oyunu sürekli yeni oyun modları, yeni kontratlar ve içeriklerle desteklemeye devam ediyor. Call of Duty Warzone’un 4. sezonuna yaklaşmışken ortaya çıkan doğruysa eğer Infinity Ward oyuna olan desteğini yeni bir harita ekleyerek devam ettirecek.

Urzikstan haritası Warzone’a eklenebilir

Bir Reddit kullanıcısı olan DougDagnabbit, Call of Duty: Warzone’un dosyalarını karıştırırken ilginç bir video ile karşılaşmış. Videoyu açmayı başaran Reddit kullanıcısı, videonun şu anda Warzone’da oynanabilir olan Verdansk haritasının üstten görünümüyle başlıyormuş. Videonun devamında ise Verdansk bölgesinin tepe kısmında düzinelerce kırmızı nokta beliriyormuş (bu noktaların füze veya nükleer saldırı olduğunu ileri sürülmüş) ve  hemen ardından kamera büyük boyutlarda farklı bir bölgeye çevrilmiş. Bu bölge ise çöllerden, dağlardan ve şehirsel bölgeden olan Urzikstan bölgesiymiş.

Call of Duty Warzone'a Yeni Harita mı Eklenecek?

Urzikstan, Call of Duty: Modern Warfare’ın hikaye modunu oynayanların bileceği üzere Call of Duty evreninde yer alan kurgusal bir ülke. Hatta Warzone’un haritası Verdansk’ın bile bu kurgusal ülkenin bir parçası olduğunu düşünülüyor. Warzone hayranları önceki oyunlarda olduğu gibi oyuna gelecek yein haritanın Chernobly tarzında bir yer olacağını düşünürken ortaya çıkan bu videoyla birlikte Urzikstan ihtimali arttı diyebiliriz. Çünkü Urzikstan zaten halihazırda modellenmiş bir yer olarak oyun dosyalarında yer alıyor. Ayriyeten Modern Warfare’ın hikayesinde de sıkça kullanılan mekan birçok oyuncu tarafından bilinen bir yer. Yapılacak birkaç düzenleme ile oyuncular Urzikstan’ın oldukça eğlenceli bir oyun deneyimi sunacağı fikrinde.

Warzone’un 4. Sezonu ne zaman gelecek?

Reddit kullanıcının açığa çıkardığı dosyaya “Sezon 4” adı verilmiş. Bu sebepten dolayı kullanıcı videoda bahsi geçen haritanın Sezon 4’ün başlangıcı ile birlikte Modern Warfare ve Warzone’a ekleneceğini öne sürdü. Heri ki oyunun 3. Sezonu 8 Nisan’da başlayıp 1 Haziran’da biteceği göz önünde bulundurulduğunda, 4. Sezonun 2 Haziran’da gelebileceği serinin hayranları arasında konuşulmaya başlandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı