Oyun

CDPR, Cyberpunk 2077’nin Çıkış Tarihi Hakkında Konuştu

Senenin en çok beklenen yapımlarından olan CD Projekt RED imzalı Cyberpunk 2077’nin korona virüsü sebebiyle ertelenip ertelenmeyeceği konusunda açıklama geldi. Sevilen oyun şirketi sadece oyunları hakkında açıklama yapmayarak korona virüsün insanların oyun satın alma alışkanlığını da değiştireceğini söyledi.

Korona virüsü pandemisi nedeniyle oyun sektörünün hangi alanlarının sonsuza dek değişip eskisi gibi olmayacağı henüz bilinmese de, sektörün içindeki isimlerin bu konuda bazı tahminleri çoktan oluşmaya başlamış. Çok sayıda oyunun ertelenip, etkinliklerin iptal edilip veya mümkünse dijital olarak gerçekleştirilmesi sonucu oyun şirketlerinin ürünlerini kullanıcılarına ulaştırmak için farklı dağıtım yöntemleri aramaya başlaması pandemi sonrası işlerin kesinlikle eskisi gibi olmayacağını kanıtlar niteliğinde diyebiliriz. Oyun sektörünün içinde bulunduğu değişim sürecini değerlendiren The Witcher serisine imza atan CP Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin korona virüsü sebebiyle ertelenip ertelenmeyeceği konusuna da açıklık getirdi.

Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinde bir değişiklik olmayacak

Yeni bir finansal rapor toplantısında şirketin yatırımcılarıyla bir araya gelen CD Projekt RED CEO’su Adam Kicinski, geliştirici ekibin COVID-19 olarak bilinen korona virüsü sebebiyle evden sıkı bir şekilde çalışmaya devam ettiğini ve şirket olarak Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinde konusunda herhangi bir değişiklik kararı almadıklarını, bu konuda bir planları olmadığı söyledi. Kicinski geliştiricilerin Cyberpunk 2077’yi planlandığı gibi Eylül ayında çıkarmayı amaçladıklarını ve amaçlarını gerçekleştirmek için motive olmalarının yanı sıra ellerinde gereken her aracın olduğunu da dile getirdi.

CDPR, Cyberpunk 2077’nin Çıkış Tarihi Hakkında Konuştu

Şirketin önde gelen ismi oyunun çıkış tarihi hakkında oyuncuları sevindiren bir haber verdikten sonra korona virüs pandemisinin şirketi nasıl etkilediğinden de bahsetti. Çalışanların güvenliği, sağlığı ve korona virüsün yayılmasını önlemek adına evden çalışmaya başladıklarını dile getirdiklerini belirten sektörün tecrübeli ismi ayrıca CD Projekt RED’in bu zamana kadar uyguladığı borçtan kaçınma ve elinin altında nakit rezervleri bulundurma stratejisinin şirketi bu sıkıntılı zamanlarda oluşabilecek her türlü zorlukla başa çıkabilecek duruma getirdiğini söyledi.

Korona virüsü oyuncuların satın alma alışkanlıklarını değiştirecek

Korona virüsün oyun dünyasını nasıl etkileyeceği konusunda şirket olarak düşündükleri ortak fikri de belirten CDPR’ın önde gelen ismi, önümüzdeki senelerde dijital oyun satışlarında kayda değer bir artış olabileceğini ve oyuncuların fiziksel kopya satın alma alışkanlıklarının korona virüs pandemisi sonrası yerini dijital kopya alımına bırakabileceğini dile getirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı