Oyun

CDPR, Cyberpunk 2077’nin En Büyük Çetesini Tanıttı

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’de yer alacak olan oluşumlar hakkında kısa da olsa önemli bilgiler vermeye devam ediyor. Şirket son olarak oyunun resmi Twitter hesabından paylaştığı bilgi ile Night City’de yer alacak Valentinos isimli çeteyi tanıttı.

Polonyalı oyun geliştiricisi CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin dünyasında yer alacak en büyük çetelerden birini oyunculara tanıttı. Takip edenlerin bileceği üzere CD Projekt RED geçtiğimiz günlerde de böyle ufak tanıtımlar yapmıştı. İlk olarak The Mox isimli, seks işçilerini savunan bir çeteyi tanıtan geliştiriciler, daha sonra da Kang-Tao ismindeki akıllı silah teknoloji ve güvenlik hizmetleriyle uğraşan bir şirketi tanıtmıştı.

CDPR, Cyberpunk 2077'nin En Büyük Çetesini Tanıttı

Bugün ise CD Projekt RED yetkililer, oyunun resmi Twitter hesabından Valentinos adındaki çeteyi tanıtan bir logoyu oyuncularla paylaştı. Night City’de yer alan çete hakkında ufak da bir bilgi veren geliştiriciler, Valentinos çete üyelerinin birbirlerine sağlam ahlak kurallarıyla bağlı olduğunu ve çetenin asırlık gelenekleri olduğunu söyledi. Çok daha önceleri oyunculara tanıtılan, Japon etnik grubununu oluşturduğu Tyger Claws gibi Valentinos çetesi Latin kökenli insanlardan oluşup Night City’nin Heywood bölgesini kontrol edecek. Bölge kontrolü demişken, Night City’nin toplumdaki sınıflara, ırka ve güce bağlı olarak bölündüğünü ve oyuncuların bu ayrılıkları oyundaki çeteler sayesinde görebileceğini hatırlatalım.

Çete üyelerine davranışımız ilişkilerimizi etkileyebilir

Valentinos hakkında biraz daha bilgi veren CD Projekt RED, çetenin şeref, adalet ve kardeşlik gibi değerlere son derece değer verdiğini de söyledi. Şirket her ne kadar çete hakkında veya oyuncuların Valentinos ile ne tür görevlerle etkileşime gireceği konusunda daha fazla bilgi vermese de Cyberpunk 2077’yi uzun zamandır bekleyen oyuncular bu çetenin üyeleriyle yakınlaşmanın ve boy ölçüşmenin kolay olmayacağını tahmin ediyor.

CDPR, Cyberpunk 2077'nin En Büyük Çetesini Tanıttı

Oyuncular ayrıca yapılan açıklamayı göz önünde bulundurarak Cyberpunk 2077’de çete üyelerinden birini gücendirdiklerinde, diğer çete üyelerinin hem çetenin hem de arkadaşının onuru korumak için karakterimizin peşine düşebileceğini öne sürdü. Böyle bir oynanış mekaniği henüz resmi olarak açıklanamasa da CD Projekt RED’in bu tarz detayları sevmesi bu tahmini gayet güçlü kılıyor diyebiliriz. Sözlerimizi bitirmeden önce CD Projekt RED’in Haziran ayında IGN tarafından canlı bir ortamda düzenlenecek olan Summer of Gaming etkinliğine Cyberpunk 2077 haberleriyle geleceğini hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı