Oyun

CDPR, Cyberpunk’ın Çıkışı Hakkında Açıklama Yaptı

CDPR, dünya genelindeki corona virüsü pandemisi sebebiyle Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinde değişiklik olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı. Polonyalı geliştirici ayrıca firmanın şirketin son durumu hakkında da bilgilendirme yaptı.

The Witcher 3: Wild Hunt ile her kesimden oyuncuya ulaşmayı başaran ve şu sıralar yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 ile uğraşan CD Projekt Red resmi Twitter üzerinden yeni açıklamalar yaptı. Tüm dünyanı kasıp kavuran corona virüs salgını hatırlayacağınız üzere önce PAX East etkinliğinin çok az sayıda katılımcı ile gerçekleşmesine sebep olmuş, daha sonra Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020’yi yaz aylarına erteletmiş ve E3 2020’nin tarihinde ilk defa iptal edilmesine sebebiyet vermişti. Büyük çaplı etkinliklerden sonra da Microsoft, Electronic Arts, Blizzard ve Rockstar Games gibi firmalar şirket bazlı kararlar alarak önce planladıkları etkinlikleri iptal etmiş ve evden çalışma kararı almıştı. Bugün ise bu firmalara Polonyalı oyun geliştiricisi CDPR da katıldı.

CDPR, stüdyoları eve taşıma kararı aldı

Gerek The Witcher 3: Wid Hunt’ın başarısı gerek de oyunculara ve oyunlara karşı takındıkları olumlu tavırlar sayesinde oyuncuların gönlünde taht kuran CDPR, yayınlandığı bilgilendirme mesajında, “Geride bıraktığımız haftalarda, içinde bulunduğumuz duruma ayak uyduruyor ve yavaş yavaş önleyici tedbirleri uygulamaya koyuyorduk. Ayrıca çalışanlarımızın güvenli bir yer olan evlerinden çalışabilmeleri için ekipman ve altyapı geliştirmeleri yapıyorduk. Bugün, hazırlıklarımızın bir sonu olarak, CD Projekt RED’in gereken süre boyunca tam zamanlı olarak uzaktan çalışmaya geçtiğini duyurmak isteriz,” açıklamalarında bulundu.

CDPR, Cyberpunk'ın Çıkışı Hakkında Açıklama Yaptı

Cyberpunk 2077 corona virüs yüzünden ertelenmeyecek

Çalışanlarının sağlığının kendileri için en önemli husus olduğunu dile getiren CD Projekt Red, bu kararın çalışanlarına en üst seviyede kişisel sağlık güvenliğini sağlayacağını düşündüklerini söyledi. Polonyalı yetkililer açıklamalarının sonlarında ise oyuncular tarafından merakla ve de büyük bir heyecan ile beklenen rol yapma oyunu Cyberpunk 2077’nin son durumu hakkında bilgi verdi. Aldıkları bu kararın daha önce Eylül ayına ertelenmiş Cyberpunk 2077’nin çıkışını ve sarf ettikleri çabaları hiçbir şekilde etkilemeyeceğini, hatta geliştiriciler oyunu planlanan tarihte çıkarmayı kendileri için bir meydan okuma olarak gördüklerini dile getirdiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı