Oyun

Çiftçiliğin En Keyifli Hali: Farming Simulator

Geçtiğimiz aylarda son serisi yayınlanan ve seri oyunlar arasında  yılın en iyilerinden olmayı amaçlayan Farming Simulator hem konusu hem de harika tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor.  Çiftlik simülasyonu üzerine kurulu bu oyun genellikle Avrupa ve Amerika haritaları üzerine kurulu olarak oynanır.  Oyun tarım ve hayvancılıkla uğraşarak keyifli bir vakit geçirmenizi sağlıyor.

Üretim ve oyun iç içe

Açık dünyayı dolaşarak sanal kamera sistemi ile oynanan bu oyunda amaç ürünleri hasat etmek ve çiftlikte bulunan makineleri, tarlaları , hayvan ve binaları büyütmektir.  Açık dünya şeklinde oynanan bir oyun olduğu için oyuncu  haritada serbestçe dolaşabilir ve kendisine alan seçebilir. Seçtiği alanda çeşitli tarım ürünlerinin arasından uygun olanı alır, eker, satar ve kazandığı parayla yeni tarla ya da ekipman almaya harcayabilir. Aynı zamanda çiftliğine hayvan da alarak dilerse yalnızca tarımla değil hayvancılıkla da uğraşabilir.  

Oyun boyunca yapılacak birtakım görevler vardır. Bu görevlerden biri de çim biçme ve kargo teslim etmektir. Oyuncu, belli bir süre içerisinde bu görevleri yaptığı takdirde bir miktar para ve görevin ne kadar hızla tamamlandığına bağlı olarak fazladan bonus kazanır. Aynı zamanda üretilen ürünlerin hem kaliteli hem de yapım aşamasında hızlı olunması şarttır. Farming Simülatör oyunu ilk çıktığı zamanlar tek oyunculu olarak oynansa da daha sonraları çok oyunculu sistemi gelmiştir.  İlk oyunda yalnızca buğday hasatı yapılabilirken ilerleyen sürümlerinde çeşitli tarım makineleri ve hayvancılık için gerekli olan ürünler eklenmiştir.  Farming Simülatör oyununun daha geniş bir kitleye hitap etmesinin temel nedeni ,sahip olduğu temanın hem gerçek hayatta nasıl işlediğine dair bilgi verirken bu sistemin zorlukları karşısında profesyonel bir şekilde hareket etmenizi sağlıyor.  İnsanoğlunun temel ihtiyaçlarından biri olan üretim alanında yer almak birçok oyuncuya tarım imparatoru olduğu hissini verdiğinden oldukça yaygınlaşmıştır. 

Günlük hayatta yaşanılan stresten ve rekabetten uzak bir oyun isteyen oyunseverlerin ekran başından kalkamayacağı bu oyunun  şimdi yeni sürümü olan Farming Simülatör 19 çıkmıştır. Eski ve yeni çıkan sürümleriyle  keyif ile üretim yapabileceği ve gerçek yaşantının sıkıcı , kaygılı durumundan kurtulmak isteyenler için harika vakit geçirebileceği bir oyun alanı sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı