Oyun

Claire’ın Sesi Yeni Resident Evil Oyununa İşaret Etti

Yeni Resident Evil oyunu hakkında söylentiler gündemde dolaşmaya devam ederken, Claire’ı canlandıran aktris yeni oyunu işaret eden açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir podcast sırasında kısa bir ifade ile yeni oyuna işaret eden başarılı sanatçı oyuncuları şimdiden heyecanlandırdı.

Bu ayın başında çıkış yapan Resident Evil 3 sonrası oyuncular serinin bir sonraki oyununu beklemeye başlamıştı. Daha Resident Evil 3 çıkmadan önce ortaya yeni oyun ile ligli bazı bilgiler ortaya atılmıştı bile. Gelen söylentilere göre Resident Evil 8 olacağı söylenen oyunun seriye yeni bir soluk getirecek ve Resident Evil 7’nin ana karakteri Ethan ile serinin ikonik karakteri Chris yeni oyunda yer alacaktı. Bir kale kuşatması ve kılıçlı zombilerden bahseden sızıntılar dışında ayrıca oyunda kurt adamların ve büyünün temasının yer alacağı söylenmişti. Üçüncü oyunun çıkışıyla birlikte ise Resident Evil 4 Remake’in yolda olduğu sızdırılmıştı.

Claire’ın Sesi Yeni Resident Evil Oyununa İşaret Etti
Claire Redfield

Gündemde yeni Resident Evil oyunuyla ilgili o kadar çok haber olmuştu ki durum kontrolden çıkmış ve oyuncular hangi habere inanacağını şaşırmıştı. Fakat tüm bu haberlere rağmen akıllarındaki bir soru cevap bulamamıştı: sıradaki Resident Evil oyunu ne olacak? Bu soru üzerinde resmi kaynaklardan cevap bekleyen oyuncuları sevindirebilecek bir haber geldi diyebiliriz. Resident Evil serisinin Chris gibi ikonik karakterlerinden olan ve Code Veronica, Revelations 2 ve son olarak Resident Evil 2 Remake ile karşımıza çıkan Claire Redfield’ı seslendiren aktrist Stephanie Panisello katıldığı bir podcast sırasında serinin geleceği hakkında konuşmuş olabilir.

Claire Redfield Resident Evil 8’de yer alabilir

Stephanie Panisello’nın yaptığı açıklama sonrası zaten karışık olan Resident Evil gündemini iyice karıştırdı diyebiliriz. Resident Evil oyunlarında çalışmış birçok seslendirmeni bir araya getiren podcast sırasında Resident Evil 3 ekibi üyelerine seslenen Panisello, “Resident Evil 3 ekibi, merhaba. Şahsen sizinle tanışmadık fakat aranızdan birkaçıyla daha önce çalışmıştık galiba ancak bu proje henüz açıklanmadı o yüzden bu konu hakkında tek kelime etmeyeceğim,” ifadelerini kullanarak serinin hayranlarının aklına Claire yeni oyunda mı yer alacak sorusunu getirdi.

Claire’ın Sesi Yeni Resident Evil Oyununa İşaret Etti
Jill Valentine

Bu açıklamalar sonra bazı oyuncular Jill ve Claire’ın ana karakterler olduğu yeni bir Revelations oyununun yolda olabileceği iddiasını öne sürdü. Jill’i hem canlandıran hem de ona sesini veren Nicole Tompkins’ın geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden gerçekleştirdiği soru cevap etkinliğinde Jill ve Claire’ın başını çektiği bir oyunun nasıl olabileceği sorusuna verdiği, “Heyecan duyarım. Bu bayağı bir eğlenceli olurdu. Stephanie çok cana yakın birisi,” cevabı işaret eden oyuncular, Resident Evil Revelations oyunu söylentisinin oldukça güçlü bir iddia olduğunu savundu. Bakalım ilerleyen günlerde Capcom konuyla ilgili resmi bir açıklama yaparak kontrolden çıkan söylentilere bir son verecek mi hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı