Oyun

CoD: Modern Warfare’ın Boyutu Hakkında Açıklama Geldi

Sürekli güncellemelerle diri tutulan Call of Duty: Modern Warfare’ın dosya boyutu kontrolden çıkmaya ve konsol oyuncuları için problem olmaya başlamış. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir röportajda Infinity Ward yetkilileri Call of Duty: Modern Warfare’ın dosya boyutu hakkında konuştu ve bu durum ile nasıl ilgileneceği hakkında bilgi verdi.

Call of Duty: Modern Warfare geçtiğimiz haftalarda yeni oyun modları, yeni silahlar, değişiklikler ve çok daha fazlasını içeren bir güncelleme almıştı fakat 30 GB’lık güncelleme boyutu oyunun dosya boyutuna hiç de yaramamıştı. Bu güncelleme sonra tüm platformlarda Call of Duty: Modern Warfare’ın 200 GB’a yaklaşmıştı. Böylesine bir dosya boyutu bir oyun için inanılmaz bir boyut anlamına geliyor. Dosya boyutunun bu boyuta gelmesinden sonra, başta konsol oyuncuları olmak üzere, depolama yeri az olan oyuncular dahil birçok oyuncu bu durumdan hiç memnun olmamıştı. Şikayetlerini dile getiren oyunculara Infinity Ward’dan sonunda bir yanıt geldi.

CoD: Modern Warfare’ın Boyutu Hakkında Açıklama Geldi

Geliştiriciler oyuncuların şikayetlerinin ve dosya boyutunun farkında olduklarını dile getirerek, bu sorunu çözmek için bazı adımlar atarak Call of Duty: Modern Warfare’ın dosya boyutunun yakın zamanda azalacağını söyledi. Konsol oyuncuları yer açmak için Call of Duty: Modern Warfare’ın hikaye kısımlarını ve Spec Ops görevlerini kaldırabilse de dosya boyutu hala daha büyük kalıyordu. Her hafta aldığı güncellemelerle diri tutulan bir oyun olsa da dosya boyutu hakkında neler yapılacağı merak konusuydu.

Geçtiğimiz günlerde Infinity Ward yapım yönetmeni Paul Haile verdiği bir röportajda dosya boyutunun farkında olduklarını söyledi. Oyuncuların aklındaki soru işaretlerini gidermek için ise tecrübeli isim yaptığı açıklamada, “Modern Warfare ve Warzone oynamak için çeşitli yönleri olan devasa birer tecrübe ve düzenli olarak yeni içerikler ekleniyor. Ve indirime boyutlarının da farkındayız. Ekip olarak oyunu ücretsiz içeriklerle güncellemeye kararlıyız ancak konsol oyuncuları için DLC kontrol ekranı dahil kaplama alanı yönetimi hakkında bazı adımlar da attık. Bu sayede oyuncular hangi DLC’leri saklamak hangilerini kaldırmak istediklerine karar vererek diğerleri için yer açabilecek,” ifadelerini kullanarak şirketin dosya boyutu hakkında yapacağı çalışmalarla oyuncuları bilgilendirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı