Oyun

CoD: MW ve Warzone’un Bekleme Süreleri Can Sıkıyor

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’a gelen yeni güncelleme sonrası oyuncuların canını sıkan bir sorun ortaya çıktı. Yayınlanan güncelleme sonrası oyuncular maç bulma sürelerinin alışılmadık şekilde arttığını belirtti.

Takip edenlerin hatırlayacağı üzere Infinity Ward bu haftanın başında hem Call of Duty: Modern Warfare hem de ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan battle-royale türündeki Call of Duty: Warzone için yeni bir silah, Obsidian kaplama getiren, oynama listelerini güncelleyen ve birçok hatayı gideren bir güncelleme yayınlamıştı. Warzone için yayınlanan güncelleme ayrıca Warzone’un birkaç kısmında tartışmalı değişikliklere de ev sahipliği yapmıştı. Oyuna eklenen tüm bu değişiklikler ve yeniliklerden sonra oyuncular büyük bir sıkıntının ortaya çıktığını söyledi.

Call of Duty oyuncuları bekleme süresinden şikayetçi

Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone için yayınlanan bu güncelleme sonrası oyuncular maç bulurken bekledikleri sürenin alışılmışın dışında arttığını söyledi. Birçok Modern Warfare ve Warzone oyuncusu gerek forumlardan gerek de sosyal medya üzerinden maça girmek için bekledikleri sürenin çok fazla olduğunu Infinity Ward ve Activision’a iletmeye başladı. Bir maç arattıkları anda sıraya alınan oyuncular, bu noktadan sonra eşleştirme sırasında çok fazla zaman geçtiğini belirtti.

CoD: MW ve Warzone'un Bekleme Süreleri Can Sıkıyor

Hem Modern Warfare hem de Warzone’un maç bulma ve eşleştirme aşaması türün diğer oyunlarından çok farklı işlemiyor. Oyuncu eşleştirme aşaması klasik bir oyuncu aranıyor bildirimi ile başlıyor ve uygun oyuncular bulunduktan sonrası maçın başlaması gerekirken herhangi bir şey olmuyor. Uzun bir bekleme sonuncunda bazı oyunlar maç bulup oyuna girerken şansız oyuncular hala daha oyun kuyruğunda beklemeye devam ediyor. İlk defa böyle bir sorun ile karşılaştıklarını belirten oyuncular hem oyunun forumları üzerinden, hem Reddit’deki Call of Duty forumundan hem de sosyal mecralardan Activision ve Infinity Ward’a çağrı yapmaya başladı.

Infinity Ward’dan henüz bir yanıt gelmiş değil

Maç bekleme sürelerinden şikayetlerini dile getiren oyunculara ne Activision’dan ne de Inifinity Ward’dan bir cevap gelmiş değil. Fakat oyuncular şu anda her iki oyunda bulunan sorunlardan geliştiricilerin haberdar olduğunu ve önümüzdeki günlerde gelecek olan ufak bir güncelleme ile sorunun çözüleceğini düşünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı