Oyun

CoD: MW2 Remastered’a Multiplayer Gelebilir

PS4 sonrası PC ve Xbox One platformuna gelen Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered hakkında heyecan verici bir sızıntı gündeme geldi. Gelen yeni sızıntılara göre Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered yakın zamanda için mutliplayer moda kavuşabilir.

Takip edenlerin bileceği üzere Call of Duty serisinin sevilen oyunu Call of Duty: Modern Warfare 2, günümüz oyun grafikleri seviyesine getirilip birkaç iyileştirme yapılarak Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered adı altında modern bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. İlk olarak PS4 platformuna çıkan ve bir ay sonra PC ve Xbox One’a gelen oyun, genel anlamda olumlu notlar alsa da oyuncular oyunda multiplayer modunun olmamasında yakınıyordu. Oyunun PC’ye çıkış yapmasından sonra oyunun dosyaları arasında gezinen meraklı kullanıcılar, oyuna multiplayer modunun geleceğini işaret eden bazı dosyalar bulmuş.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered PC’de 65 GB’lık bir alan kaplıyor. Günümüz Call of Duty oyunları için oldukça normal sayılan bu boyut bazı iddiaları da beraberinde getirmişti. Reddit’deki bazı Call of Duty oyuncuların bu dosyaların oyunun sadece hikaye moduna ait olmadığını ve içerisinde multiplayer moduna ait dosyaları da içerdiğini iddia etmişti. Bu iddialar sonrası harekete geçen meraklı oyuncular, yukarıdan izleyebileceğiniz videoda oyunun dosyaları arasında oyunun multiplayer modunun yeni içeriklerle birlikte bir noktada geliştirildiğini işaret eden Dark Matter ve Diamond kamuflajlarına ait görüntüleri bulmuş.

Oyunun hayranları dosyalar arasında böyle bulgular bulsa da Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered’a multiplayer mod gelip gelmeyeceği hala bir soru işareti olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bazı oyuncular oyuna elbet multiplayer modu geleceğini düşünse de Call of Duty oyunlarıyla bilinene TheGamingRevolution YouTube kanalına göre bu pek olası gözükmüyor. Kanalın sahibi daha önce yaptığı açıklamada Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered’ın hiçbir zaman multiplayer moda sahip olmama ihtimalini olduğunu ve kararın arkasında da Activision ve Infinity Ward’ın oyuncu kitlesini bölmemek istediğini olduğunu söyledi. Bildiğiniz üzere şu anda piyasada sürekli desteklenen iki Call of Duty oyunu bulunuyor: Call of Duty Modern Warfare ve Warzone. Bunlara bir de Modern Warfare 2 eklenmesi tahmin edileceği gibi kitleyi büyük oranda bölebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı