Oyun

Control: The Foundation’ın Fragmanı Yayımlandı

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control’ün ilk genişleme paketi olacak olan The Foundation’ın fragmanı yayımlandı. Gösterilen fragman ile birlikte paketin hikaye içeriği de gün yüzüne çıkmış oldu.

Geçtiğimiz sene katıldığı her oyun törenleri ve ödül festivallerinde Death Stranding ile kıyasıya yarışarak eli dolu dönmeyi başaran Control, hem satış anlamında hem oyunculardan gelen geri dönütler konusunda Max Payne 1, Max Payne 2: The Fall of Max Payne ile tanıdığımız Remedy Entertainment’ın yüzünü bir hayli güldürmeyi başarmıştı. Oyun sektörünün tanınan ve sevilen tecrübeli isimlerinden olan Sam Lake önderliğindeki geliştirici ekip Eylül ayında Control’ün hikayesinin 2020 senesine çıkacak genişleme paketleriyle devam edeceğini duyurmuştu.

Remedy, The Foundation ile Astral Dünyalara Giriş Yapıyor

Bu duyuru üzerine yeni senenin ilk çeyreğini geride bırakırken Control’ü bitirmiş ve devamını bekleyen oyuncular gözlerini Remedy Entertainment’a çevirmişti. Geliştiriciler oyuncuları daha fazla bekletmemiş ve Control’ün ilk genişleme paketi olacak olan The Foundation’ın 26 Mart tarihinde PC ve PS4’e, 25 Haziran tarihinde ise Xbox One için çıkış yapacağını geride bıraktığımız haftalarda açıklamıştı. Bugün ise, henüz Epic Games Store üzerinde bir fiyat bilgisi bulunmayan, The Foundation’ın resmi fragmanı yayıncı 505 Games tarafından yayımlandı.

The Foundation’ın hikayesi, klasik ve orta-çağ felsefelerinde bol bol duyduğumuz Astral Düzlem veya diğer adıyla Astral Dünya’nın bizim dünyamızla birleşmesi sonucu başlıyor. Tekrardan Federal Kontrol Bürosunun (FBC) yöneticisi Jesse Faden’ın kontrolünü ele alarak çıktığımız serüvende, Foundation mağaralarına girip Astral Düzlemin Yaşlı Ev’i tüketmesini durdurmamız gerekiyor. Jesse, ana oyundan tanıdığımız Operasyon Sorumlusu Helen Marshall’ın bu tehdit konusunda bildiklerini öğrenmek üzere mağaraların derinine indikçe Marshall’ın kaybolmasına ilişkin yeni detayları ve Astral Düzlem hakkındaki yeni gizemleri açığa çıkartacak.

Control’ü oynamak için sisteminizi hazırlayın

Temel oynanış dinamikleri, hikayesi, sunduğu keyifli ve zorlayıcı aksiyonun yanı sıra Control grafikleriyle de öne çıkıyor. Oyunu minimum 30 FPS’de çalıştırabilmek için işlemci olarak Intel Core i5-4690 veya AMD FX 4350’e, ekran kartı olarak da Nvidia GeForce GTX 780 veya AMD Radeon R9 280X kartlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Fakat oyunun sunduğu görselliği 60 FPS ile akıcı bir şekilde doruklarına kadar yaşamak istiyorsanız sisteminizde Intel Core i5-7600K veya AMD Ryzen 5 1600X işlemcilerinden biriyle birlikte 16 GB Ram ve NVIDIA GeForce GTX 1660/1060 veya AMD Radeon RX 580 AMD ekran kartlarından biri olmak zorunda. Işın izleme teknolojisini destekleyen oyunun bu özelliğinden faydalanmak için GeForce RTX 2060 ekran kartına sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı