Oyun

Control’ün İlk Ek Paketi The Foundation Duyuruldu

Geliştirici koltuğunda Remedy Entertainment’in oturduğu Control’e gelecek iki ek paketten biri olan The Foundation duyuruldu. Genişleme paketinin duyurusu kısa bir video ve çıkış tarihi ile birlikte gerçekleştirildi.

Hemen hemen herkesin Max Payne 1 ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne ile tanıdığı, Sam Lake önderliğinde Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control, şüphesiz geçtiğimiz senenin en sürpriz oyunlarından biri olmayı başarmıştı. The Game Awards, DICE gibi birçok ödül töreninde Hideo Kojima’nin başını çektiği Kojima Productions’ın en yeni oyunu Death Stranding ile birlikte çeşitli kategorilerde ödüllere layık görülen ve yılın oyunu ödülüne aday gösterilen Control, hikaye anlatımı ve çevre ile etkileşimli aksiyonu ile ön plana çıkıyordu.

The Foundation bu ay içinde çıkış yapacak

Remedy yetkilileri geride bıraktığımız Eylül ayı içerisinde Control’ün hikaye tabanlı iki yeni genişleme paketinin 2020 senesi içerisinde oyuncularla buluşacağını söylemişti. Bu paketlerden ilki olacak olan The Foundation 26 Mart 2020 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One üzerinden satışa sunulacak. Şu an için PC platformunda sadece Epic Games üzerinden satışı bulunan ve Steam listelerinde bulunmasına rağmen henüz satışı gerçekleştirilmeyen Control’un ilk genişleme paketinin konusu ana oyunda da bulunan Federal Bureau of Control yetkilisi Helen Marshall üzerine yoğunlaşacak. Ana oyunun sonlarına doğru Yaşlı Ev’i araştırmaya giden fakat geri dönmeyen Marshall’ın peşinden gittiğimiz macerada bilinmeyen sırlarla yüz yüze kalacağız gibi duruyor.

Control’ün İlk Ek Paketi The Foundation Duyuruldu

Yeni bir ana hikaye görev zinciri ile birlikte yan görevler, yeni silahlar ve silah modları içerecek ilk ek paketin fiyatı henüz belli değil. Ancak Epic Games Store üzerinde duyuru ile birlikte Control’ün Season Pass’i de satışa çıkmış durumda. Yani isterseniz The Foundation’ı tek başına alabilir ya da Season Pass’i satın alarak hem The Foundation’ı hem de ikinci genişleme paketi olan AWE’ye sahip olabilirsiniz.

Control’ün sistem gereksinimleri

Şu anda Epic Games Store üzerinden 99 TL’ye satılan Control’ü oynamak için Intel Core i5-4690 veya AMD FX 4350 işlemcilerinden birine, Nvidia GeForce GTX 780 veya AMD Radeon R9 280X ekran kartına ve 8 GB Ram’e ihtiyacınız var. Oyunun sadece Windows 10’da değil, 64 bit Windows 7 üzerinde de çalıştığını hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı