Oyun

Corona Virüsü PUBG Oyuncularını da Etkiledi

Corona virüsü sebebiyle alınan önlemlerin ve iptal edilen etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor. Corona virüsü salgını şimdi de en popüler oyunlardan biri olan PUBG’yi vurdu. Yapılan açıklamalara göre salgının yüksek bulaşıcılık oranı, PUBG Berlin etkinliğinin ertelenmesine neden oldu.

PUBG dünya üzerinde en çok oynanan oyunların başında geliyor. PGS Berlin etkinliğinde buluşacak olan PUBG oyuncuları arasında nefes kesen bir rekabet yaşanıp etkinlik sonucunda en iyi performansı sergileyen oyuncu birinci seçilecekti fakat Corona Virüsü salgını sebebiyle etkinliğin ertelenmesi yönünde karar verildi. Yapılan açıklamada PGS Berlin etkinliğinin ne zaman yapılacağına dair yeni bir tarih belirlenmedi. Bu sebeple Corona Virüsü salgınının yarattığı tehdit devam ettiği sürece bu ve benzeri etkinliklerin yapılması oldukça zor bir ihtimal gibi görünüyor.

2020 Dünya Mobil Kongresi de İptal Edilebilir 

Corona Virüsü salgını sebebiyle iptal edilmekle karşı karşıya kalan tek etkinlik PGS Berlin değil. Barselona’da gerçekleşecek olan 2020 Dünya Mobil Kongresi de arka arkaya katılımcı iptalleri yaşayan etkinliklerin başında geliyor. Salgın sebebiyle ilk olaral LG kongreye katılım sağlayamayacağını duyurmuştu. Çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını göz önünde bulundurmak zorunda olduğunu belirten LG, 2020 Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtmayı planladıkları cihazlar için yeni bir etkinlik gerçekleştireceklerini belirtmişti.

Çin menşeili ZTE de bir açıklama yaparak, Corona Virüsü salgınının insanlarda yarattığı endişeyi anladıklarını, bu sebeple Çin’den gelerek insanları tedirgin etmek istemediklerini paylaşmıştı.

Corona Virüsü Endişesi Samsung’u da Etkiledi

Dünya teknoloji devi Samsung da kongreye katılıp katılmayacağı soru işareti olan markaların başında geliyor. İddialara göre Samsung da MWC 2020’den çekilebilir. Üst düzey yöneticilerinin kongreye katılmayacağı açıklandı fakat gelişmeler kongrede en azından bir standları olacağını gösteriyor. Eğer bu da iptal olursa, MWC 2020 bu yıl gerçekleşmeyebilir.

PGS Berlin gibi kesin bir iptalle karşı karşıya kalabilecek olan MWC 2020’de nelerin olacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Çin’de Samsung ve Apple gibi pek çok mağazalarını geçici olarak kapatmak durumunda kalmıştı. Aynı şekilde dünyanın önde gelen markalarının Çin fabrikaları şu an üretim sağlayamıyor. Corona Virüsü salgını her geçen gün yayılmaya devam ederken alınan bu önlemlerin ne zaman biteceğine dair net bir yorum yapılamıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı