Oyun

Crysis Remastered Resmen Duyuruldu

Crytek, yayınladığı kısa bir video ile bir süredir konuşulan Crysis Remastered’ı resmen duyurmuş oldu. Birden fazla platforma gelecek olan Crysis Remastered’ın bu nesli boş geçmeyecek olması birçok oyuncuyu sevindirdi.

Takip edenlerin bileceği üzere Crysis’in Twitter hesabı geçtiğimiz günlerde attığı tweet ile Crysis oyunlarının yedi senelik suskunluğunu bozmuştu. Resmi Twitter hesabı üzerinden atılan tweet ile gizemli bir mesaj yayımlayan geliştiriciler oyuncuların birçok tahminde bulunmasına yol açmıştı. Kimi oyuncular bu duyuru sonrası Crysis 4’ün geleceğini öne sürerken kimileri de 2007 senesinde çıkan Crysis’in remastered ve remake oyunların yükselişe geçtiği şu dönemde bu kervana katılacağını iddia etmişti. Remastered tahmininde bulunanlar haklı çıktı çünkü Crysis Remastered Crytek tarafından duyuruldu.

Crysis Remastered geliyor

Çıktığı sene sahip olduğu grafiklerle bir dönemim kriteri olan Crysis, sahip olduğu Nanosuit ile oyun dünyasındaki oynaması en keyifli zırhlardan biriyle bizlere güzel anlar yaşatmıştı. Yayınlanan yeni video oyuncuların yıllardır YouTube üzerinden geliştiricilere Crysis hakkında yazdıkları “Crysis’i geri getirin” mesajlarının gösterimi ile başlıyor. Yorumlardan sonra ise Crysis oyunlarının sevilen kahramanı Nomad üzerinde Nanosuit ile çıkıveriyor ve telsizden gelen “görünüşe bakılırsa yeniden çevrimiçisin,” mesajıyla video sonlanıyor. Crysis Remastered’ın duyurulması ülkemizdeki birçok oyuncu dahil birçok oyuncuyu heyecanlandırmış durumda. Yerli Kardeşlerin elinden çıkan oyunlar ülkemiz oyuncuları için bir başka değerli oluyor.

Bundan birkaç günce önce Crysis Remastered’ın sızıntıları gelmesi sebebiyle bu haberin şaşırtıcı olmasa da güzel bir haber olduğunu söylemek doğru olur. Yapılan sızıntılar arasında Crysis oyununun Nintendo Switch’e geleceği Switch oyuncularını gerçek anlamda heyecanlandırmıştı. Resmi duyuru ile birlikte sızıntıların doğru olmasıyla CryEngine kullanan bir Crysis oyununu farklı platformlarda görmek gerçekten harika bir deneyim olacak.

Crysis Remastered ne zaman çıkacak?

Resident Evil 3 Remake ve Final Fantasy 7 Remake gibi yeniden yapımları gördüğümüz bu sene içerisinde Crysis’i görmek de sürpriz olmadı. PS5 ve Xbox Series X’in oyunculukta yeni bir dönem açmadan önce sevilen oyunları son kez görmek güzel bir deneyim olacak. Crysis Remastered’ın yeni nesle gelip gelmeyeceği bilinmese de oyunun PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e çıkacağı açıklandı. Çıkış tarihi için ise net bir bilgi vermeyen Crytek, “çok yakında” diyerek bizleri fazla bekletmeyeceğini dile getirmiş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı