Oyun

Crysis Yıllar Sonra Uykusundan Uyandı

Crytek tarafından geliştirilen ve yedi senedir kendisinden haber alamadığımız Crysis, resmi Twitter hesabından atılan tweet ile uyandı. Twitter üzerinden gizemli bir mesaj yayınlanması sonrası hayranlar yeni Crysis oyununun ayak seslerinin duyulmaya başladığını ile sürdü.

Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli kardeşlerden tarafından kurulan Crytek ülkemiz oyuncuları tarafından çok sevilen ve benimsenmiş bir firma olmayı başarmıştı. Crysis oyunlarına da çıkardığı Türkçe seslendirme ve altyazı seçenekleriyle oyuncuların gönlünde de taht kurmayı başaran Crytek, 2013 senesinde Crysis 3 ile piyasayı alt üst etmiş ve ne yazık ki ondan sonra da kendilerinden olumlu haberler almamıştık. Finansal sorunlarla boğuşan şirket zor zamanlardan geçmesine rağmen yine de oyun sektöründeki yerini korumayı başarmış ve Hunt: Showdown ile tekrar karşımıza çıkmıştı. Crysis’in yedi senelik uykusu ise dün atılan bir tweet ile bozuldu.

Crysis’in Twitter hesabından heyecanlandıran paylaşım

Crysis’in Twitter hesabı tıpkı oyunlar gibi uzun bir uykuya yatmış ve dört senedir tek bir paylaşım bile yapmamıştı. Fakat dün bu durum bozuldu ve dört senenin ardından atılan yeni bir tweet ile serinin hayranları Crysis hakkında yeni haberlerin yolda olduğunu düşünerek heyecanlanmaya başladı. Atılan tweette sadece “RECEVING DATA (Veri alınıyor)” yazması ve başka herhangi bir bilgi verilmemesi şuanda birçok forumda ve sosyal medyada bazı spekülasyonlara yol açmış durumda.

Crysis Yıllar Sonra Uykusundan Uyandı
Crysis 2

Bazı hayranlar atılan bu tweet sonrası, finansal sorunlar yaşamadan önce Crysis 3 ve diğer Crysis oyunlarıyla piyasanın teknik açıdan en güçlü oyunlarına imza atan Crytek’in yeni bir Crysis oyunu ile karşımıza çıkacağını öne sürmeye başladı. Başka bir kesim oyuncular ise remastered veya remake oyunların peş peşe geldiği şu günlerde Crysis’in de bu kervana katılacağını iddia ediyor. Hatta iddialardan da öte giden oyuncular bu yenilenmiş sürümün hem şimdiki hem de yeni nesilde boy gösterebilme ihtimali olduğunu da dile getirmiş.

Crysis 4 mü geliyor?

Atılan bu tweet sonrası herhangi bir net tahminde bulunmak zor. Söz konusu Crysis olunca ortaya birçok iddia çıkıyor. Az önce yukarıda belirttiğimiz gibi bazı oyuncular Crysis 4’ün çıkacağını iddia ederken, kimileri serinin sıfırlanacağı, kimileri de oyunun Switch’e geleceğini öne sürmüştü. Hatta battle royale bir oyunun bile çıkacağını söyleyenler olmuş. Umarız bu tahminler ve söylentiler kontrolden çıkmadan evvel Crytek resmi bir duyuru yapar ve bizi de daha fazla heyecanlı bekletmez.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı