Oyun

Cyberpunk 2077’nin Şirketlerden Biri Tanıtıldı

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin dünyasında bulunacak olan şirketlerden biri olan Kang-Tao’yu oyunculara tanıttı. Resmi Twitter üzerinden yayımlanan kısa bir video ile tanıtılan şirketin akıllı silah teknolojisi ile uğraştığı ve güvenlik işleriyle ilgilendiğini söylendi.

Cyberpunk 2077’nin çıkışına yaklaştığımız her gün oyuncuların oyuna olan heyecanı katlanarak artmaya devam ediyor. The Witcher üçlemesi ile oyun sektöründe üstüne koyarak nasıl güzel yerlere gelinebileceğini gösteren başarılı şirketin yeni oyunu Cyberpunk 2077’nin yapım aşaması takip edenlerin bileceği üzere geçtiğimiz ay tamamlanmıştı. Artık oyunun hatalarını giderme, optimizasyon gibi teknik kısmıyla uğraşacak son dokunuşları yapan şirket, oyunun dünyası Night City’de yer alacak şirketlerden birini tanıttı. Daha önce Mox isimli seks işçilerini savunan oyunda yer alacak bir çeteyi tanıtan geliştiriciler, bu sefer de bir şirketi tanıttı.

Cyberpunk 2077'nin Şirketlerden Biri Tanıtıldı

Cyberpunk 2077’nin remsi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan, içerisinde oynanış görüntüler bulunmayan, kısa bir video ile geliştiriciler oyunda yer alacak olan şirket Kang-Tao’nun logosunu gösterdi. Yeni kurulmuş Çinli bir şirket olan Kang-Tao akıllı silah teknolojisi ile uğraşıp, insanlara güvenlik hizmetleri sunuyor. Geliştiriciler dediğine göre şirket verdiği cesur kararlar, uyguladığı gözüpek strateji ve arkasındaki devlet desteği ile silah endüstrisinin zirvesine doğru büyük adımlarla ilerliyormuş.

Cyberpunk 2077’de akıllı silahlar olacak

Aslında bu tanıtımdaki akıllı silahlar oyun hakkındaki gelişmeleri takip edenleri pek şaşırttı diyemeyiz çünkü CD Projekt RED daha önce oyunda akıllı silahların yer alacağından bahsetmişti. 2019 senesinin ilk başlarında CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin seken kurşun atan güçlü silahların, katana gibi yakın dövüş silahlarının  ve akıllı silahların içinde bulunduğu geniş ve çeşitli bir silah yelpazesi olacağını dile getirmişti. Akıllı silahlar ne oluyor diye soranlar için ise CD Projekt Red düşmana kilitlenen ve mermi yağdıran bir silah olduğunu söylemişti.

Cyberpunk 2077'nin Şirketlerden Biri Tanıtıldı

Kang-Tao oyunda devletin desteğini arkasına alan tek şirket olmayacak. Oyunda aynı zamanda Arasaka adında zamanında devletten yardım alan fakat yine devlet tarafından zarar gören bir şirketin olacağı da doğrulanmıştı. Bu şirketin devlete polis hizmetleri sunduğu fakat Dördüncü Şirketler Savaşı sırasında binlere masumu öldürdükten sonra ABD sınırlarından atılmış. Cyberpunk 2077’nin geçtiği zaman diliminde ise Arasaka bir şekilde Night City’ye dönmüş. Ayrıca oyunun geliştirici kadrosunda bulunana Mike Pondsmith oyuncuların Arasaka ile etkileşime girebileceği heyecan verici bir görev dizisi olduğunu da doğrulamıştı.

Cyberpunk 2077 17 Eylül’de PC, PS4, Xbox One ve Stadia için çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı