Oyun

Cyberpunk 2077’nin Yeni Nesli İçin Bir Duyuru Geldi

Yılın en çok beklenen oyunlarından olan Cyberpunk 2077 için son günlerde yeni yeni duyurular görüyoruz. Bu duyuruların bir yenisi ise oyunun yeni nesliyle alakalı.

Microsoft yeni nesil konsolu olan Xbox Series X için geçtiğimiz saatlerde Smart Delivery adı altında cross-buy, yani çapraz satın alma sistemini duyurdu. Bu sisteme göre, eğer Halo Infinite gibi Xbox Games Studious çatısı altından çıkan oyunları sahip olduğunuz Xbox One için alırsanız, otomatik olarak Xbox Series X için de bir kopya sahibi olacaksınız.

Cyberpunk 2077 Smart Delivery ile geliyor

Smart Delivery özelliği sadece Microsoft imzası taşıyan oyunlar için değil, aynı zamanda bu özelliği kendi oyunlarında kullanmak için üçüncü parti geliştiriciler için de geçerli. CD Projekt Red, Microsoft’un çapraz satın alma duyurusu sonrası Cyberpunk 2077’nin bu sistemi kullanacağını söyleyerek Smart Delivery kullanan ilk üçüncü parti oyun şirketi unvanını da elde etmiş oldu.

Cyberpunk 2077’nin Yeni Nesli İçin Bir Duyuru Geldi
Oyunda sık sık kullanacağımız aracımız

CDPR yetkileleri Twitter üzerinden, “Oyuncular asla aynı oyunu iki kez satın almaya ya da daha gelişmişi için para vermek zorunda bırakılmamalı. Cyberpunk 2077’nin Xbox One sürümüne sahip olan kullanıcılar oyun Xbox Series X’e çıktığında ücretsiz bir kopyanın sahibi olacak” açıklamasında bulundu.

Geliştiriciler, yeni nesil konsollardan sadece altı hafta önce çıkışını gerçekleştirecek Cyberpunk 2077’nin yeni nesilde nasıl çalışacağı hakkında bilgi vermekten kaçınsa da oyunun hem PS5 hem de Xbox Series X platformlarına geleceğini doğrulamışlardı.

Cyberpunk 2077 17 Eylül tarihinde PC, Geforce Now, PS4, Xbox One için çıkış yapacak, daha ileri tarihlerde ise Google Stadia, PS5 ve Xbox Series X’e gelecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı