Oyun

Cyberpunk Temalı The Ascent Duyuruldu

Geliştirici koltuğunda Neon Giant’ın oturduğu The Ascent, Inside Xbox etkinliği sırasında resmi olarak duyuruldu. Tema olarak kendine Cyberpunk’ı seçen oyun aksiyon rol yapma oyunu olarak bu sene içerisinde karşımıza çıkacak.

Microsoft’un Xbox Series X için düzenlendiği etkinlik yeni nesil oyunlar için güzel bir başlangıç oldu diyebiliriz çünkü birçok yapımın oyuncularla buluşacağı müjdesi verildi. Etkinlik sırasında duyurulan ve en çok heyecan yol açan yapımlardan biri ise ise cyberpunk temalı aksiyon rol yapma oyunu The Ascent oyunuydu. Üstten bakmalı bir kamera ile karşımıza çıkacak oyunun atmosferi seçtiğini temayı çok iyi yansıtırken geliştiriciler, yabancı insanlarla ve uzaylılarla dolu eşi benzeri olmayan bir çok oyunculu oyun deneyimi sunmayı vadetti. 2018 yılında İsveç’de kurulan Neon Giant’ın stüdyo olarak ilk oyunu olacak olan oyun hakkında bir de etkileyici duyuru fragmanı yayınlandı.

Bulletstorm, Gears of War, Doom, Wolfenstein gibi birçok oyunda çalışan farklı geliştiricilerin ellerinden çıkan The Ascent’in yukarıdaki fragmanda da görebileceğiniz üzere atmosferi en güçlü yanlarından biri. Oyuna adını veren The Ascent isimli bir şirkette diğer tüm oyuncular gibi biz de şirketin köle gibi çalıştırılan bir işçisi olarak oyuna başlıyoruz. Sıradan bir iş günü için görev yerinize gittiğiniz de ise bir felaket ile karşılaşıyorsunuz. Çalıştığınız şirket The Ascent sebepsiz yere kapanmış ve çöken güvenlik sistemleri nedeniyle tüm herkes tehlike altına girmiştir. Bu noktadan sonra size düşen görev ise fırsattan yararlanmak isteyen rakip şirketleri durdurmak, bölgenizi korumak ve şirketin kapanış sebebini araştırmak.

Steam sayfasının açılmasıyla birlikte oyunun resmi sistem gereksinimleri de açıklandı ancak bu değerlerin oyunun çıkışıyla birlikte değişebileceğini hatırlatalım. İşte The Ascent’in sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel i3 işlemci veya daha dengi
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: 760 GTX veya daha dengi
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
Cyberpunk Temalı The Ascent Duyuruldu

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel i7 işlemci veya dengi
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2070 GTX veya daha üstü
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı