Oyun

Cyberpunk Yeni Nesle Ne Zaman Gelecek?

CDPR yetkilileri, PS5 ve Xbox Series X çıktığı zaman Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümünün konsollarla beraber çıkıp çıkmayacağını açıkladı. Ayrıca geliştiriciler oyun daha çıkmadan DLC planlamaları hakkında konuştu ve oyununu tıpkı The Witcher 3: Wild Hunt’daki gibi bir DLC planına sahip olduğunu söyledi.

Dün Polonyalı oyun geliştirici CD Projekt RED CEO’su Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinin değişmediğini ve oyunun 17 Eylül’de çıkış yapacağını açıklamıştı. COVID-19 salgını her ne kadar CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077 geliştirme sürecini etkilemiş olsa da dün yapılan açıklamayla geliştiricilerin oyunu bitirmeye odaklanmış durumda olduklarını öğrenmiştik. Oyunun geliştirme sürecine dair yeni açıklamalar geldikçe yeni nesil için de geliştirildiği daha önce duyurulan Cyberpunk için başka bir soru doğuruyor; oyun PS5 ve Xbox Series X konsollarının çıkış oyunu olacak mı? Geliştiriciler bu soruya cevap verdi.

Cyberpunk yeni nesil konsolların çıkış oyunu olacak mı?

CD Projekt RED’in başkan yardımcısı Michal Nowakowski, Video Games Chronicle ile yaptığı röportajda şirketin planları hakkında konuştu. Nowakowski’nin açıklamalarında ilk dikkat çeken kısım, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümünün PS5 ve Xbox Series X’in çıkışıyla aynı zamanda olmayacağıydı. Yani Cyberpunk 2077 yeni nesil konsolların çıkış oyunu olmayacak ve ilerleyen zamanlarda çıkış yapacak. Tabi bu açıklamanın sadece Xbox Series X için yapıldığını hatırlatalım çünkü şirket henüz Cyberpunk 2077’nin PS5 sürümünü resmi olarak onaylamış değil.

Cyberpunk Yeni Nesle Ne Zaman Gelecek?

Cyberpunk 2077’nin Xbox Series X sürümünün ilerleyen tarihlerde çıkış yapacağını belirten başkan yardımcısı, oyun Xbox One’a çıktığında yayınlanacak bir güncelleme ile Xbox Series X üzerinde de oynanabileceğinin müjdesini verdi. Nowakowski oyunun Xbox One sahiplerinin Xbox Series X sürümüne ücretsiz olarak sahip olacağını hatırlatarak, Playstation’dan resmi bir açıklama gelmediği için oyunun Playstation sürümünde de aynı durumun olup olmayacağı hakkında herhangi bir doğrulama yapamayacağını söyledi.

Cyberpunk 2077’nin DLC planlaması da paylaşıldı

CD Projekt RED yetkilileri henüz oyun çıkmamışken oyunu bekleyen oyuncular güzel de bir haber verdi. Yetkililer oyuna gelecek olan ek paketlerin tıpkı The Witcher 3: Wild Hunt’da olacağını söyleyerek oyuncuları mutlu etti. Oynayanların bileceği üzere CDPR, Witcher 3’e zırh, görev, eşya gibi ufak çapta 16 adet ücretsiz ek paket çıkarmış ve daha sonra en az oyun kadar detaylı iki adet genişleme paketini piyasaya sunmuştu.

Cyberpunk 2077 17 Eylül’de PC, PS4, Xbox One ve Google Stadia’ya çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı