Oyun

Daredevil Oyunu Söylentileri Yalanlandı

Son günlerde ortaya çıkan Daredevil oyunu söylentileri kontrolden çıkmak üzereydi ki Marvel çatısı altındaki Bill Roseman’dan resmi bir açıklama geldi. Kendi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Roseman, yeni nesil konsollar için şu anda aktif geliştirme aşamasında olduğu söylenen Daredevil oyunu iddialarını yalanladı.

Twitter’da Troy Bakver ve Bill Roseman arasında geçen konuşma sonrası yeni nesil konsollar için Troy Baker’in ana karakteri seslendirdiği bir Daredevil oyununun geliştirildiği iddiaları konuşulmaya başlanarak tüm oyun dünyasına yayılmaya başlamıştı. Bu söylentiler sonrası Netflix dizisi ile birlikte popülerliği iyice artan Daredevil oyunun için heyecanlanan kullanıcıların hevesi havada kaldı diyebiliriz çünkü bizzat Bill Roseman bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu ve Marvel çatısı altında böyle bir projenin var olmadığını duyurarak tüm söylentileri yalanlamış oldu.

Daredevil Oyunu Söylentileri Yalanlandı
Spiderman ve Daredevil

Bill Roseman, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Nelson & Murdock Avukatlık Ofisinden: Bill her ne kadar Korkusuz Adam’ı (Daredevil) takdir edip sevse de, şu anda bir Daredevil oyunu geliştirilmiyor. Bill’in Troy Baker’a attığı tweet ikilinin bahsi geçen oyunu yapma konusundaki ortak arzularının bir onaylamasıydı. Bill, attığı tweetin yarattığı karışıklıktan dolayı özür diliyor,” sözlerine yer vererek söylentilerin önüne geçmiş oldu.

Her ne kadar bir Daredevil oyunu göremeyecek olsak da şu anda geliştirme aşamasında bulunan üç farklı Marvel oyunu bulunuyor. Hatta bunlardan ikisi bu sene çıkış yapacak. Bu oyunlardan ilki Playstation VR özel oyunu Iron Man VR. Evet, bu oyun sadece VR kullanıcılarına hitap etse de öteki taraftan Crystal Dynamics ve Square Enix önderliğinde geliştirilen bir Marvel’s Avengers duruyor ki oyun bu sonbahar aylarında PC ve konsollara çıkış yapacak. Daredevil’ı bu oyunlarda görecek miyiz bilmiyoruz fakat geliştirildiği iddia edilen PS4’e çıkan Örümcek Adam oyununun devam oyunu Marvel’s Spider-Man 2’den bazı ilginç söylemler duymuştuk. Takip edenlerin hatırlayacağı üzere Marvel’s Spider-Man 2’de Daredevil’ın da bulunacağı ve bir görev dizisi vasıtasıyla Örümcek Adam ile bir macera yaşayacağı söylenmişti. PS5’e geliştirildiğine kesin gözüyle bakılan oyunun duyurusu henüz yapılmadı. Duyuru gerçekleştiğinde Daredevil’ın oyunda olup olmayacağı bilgisi muhakkak geliştirici ekip tarafından verilir. Yani tek yapılması gereken şey beklemek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı