Oyun

Daredevil ve Wolverine Oyunları Geliştiriliyor

Marvel, Spider-Man oyununun başarısından sonra şimdi de gözünü Daredevil ve Wolverine’e çevirmiş durumda. 4chan kaynaklı sızıntılara göre Marvel bu iki kahraman için aynı evrende geçen oyunlar için kolları sıvamış.

2018 yılında piyasaya çıkarak Batman Arkham Knight sonrası açık dünya süper kahraman oyunları için yeni bir standart belirleyen Marvel’s Spider-Man’in ikinci oyunu için geçtiğimiz günlerde bazı sızıntılar duymuştuk. Bugün gelen haberlere bakılırsa bu sızıntılar sadece Spider-Man ile sınırlı kalmayabilir çünkü yeni nesil PS5 ve Xbox Series X konsolları için Marvel’ın çok daha fazla planları var gibi duruyor.

Marvel, Daredevil oyunu için yeni nesli hedefliyor

Daha önceleri de birçok oyuna dair sızıntılarla gündeme gelen 4chan, bu kez de yeni Marvel oyunlarına dair söylentilerin ortaya çıkmasıyla gündeme geldi. Bir forum kullanıcısı Daredevil ve Wolverine oyunlarının geliştirilme sürecinde olduğunu söyledi. İki oyunun de detaylarını vermeden evvel kaynağının geliştirici ekipten biri olduğunu, aynı kişinin daha önce kendisine Marvel’s Spider-Man ve Square Enix tarafından geliştirilen The Avengers oyunu hakkında bilgiler verdiğini dile getirmiş. 4chan kullanıcısı ilk olarak Netflix dizisi sayesinde birçok kişiye ulaşmayı başaran Daredevil’ın oyunu ile başlamış. Sızıntı yapan kaynağından gelen bilgilere göre Marvel şu anda bu oyunun yapım sürecine girmiş. Tek kişilik hikaye odaklı olacak olan Daredevil oyunun 2021 yılı sonlarında veya 2022 başında PC, Xbox Series X ve Playstation 5 için çıkış yapacakmış. Oyunun Nintendo Switch’e gelmeyeceğinin ise altını çizmiş.

Daredevil ve Wolverine Oyunları Geliştiriliyor
Wolverine

Modern zamanın Chicago’sunda geçen oyun açık dünyası 65mil kare olacak ve sadece geceleri istediğimiz gibi gezebilecekmişiz. Görevlerin çoğu gece vakti olacakmış ve tıpkı Spider-Man oyununda olduğu gibi açık dünyanın havası ve saati içinde bulunduğunuz ana göreve göre şekillenecekmiş. Hikaye hakkında fazla detay elde edemediğini söyleyen forum kullanıcısı, bunun bir köken hikayesini olmayacağını, Daredevil’ın bir süredir maskeyi taktığını ve ana düşmanın ise Bullseye olacağını dile getirmiş. Oyun, yakın dövüş odaklı karanlık tarzda noir havasına sahip olacakmış. Oyunun dövüş sistemi Batman Arkham Knight ve Mad Max’e benzeyecek fakat yetenek ağacındaki çeşitli yeteneklerle oyunun dövüş sistemi bu noktada benzerlerinden ayrılacakmış. Oyunda Matt Murdock’ın ekolokasyon, yani sesle yer bulma, yeteneğinin olacağını söyleyen kullanıcı bunu Batman’ın Dedektif Moduna benzetmiş ve bu yeteneğin hem dövüş esnasında hem de açık dünyada gezerken kullanılabileceğini söylemiş.

Wolverine oyunu God of War tarzı olacakmış

4chan kullanıcısından gelen bir diğer sızıntı ise Marvel’ın bir başka kahramanı Wolverine’ı işaret ediyor. Hakkında çok fazla sızıntı olamayan Wolverine oyunun şu anda geliştirme sürecinin daha en başında olduğunu dile getiren forum kullanıcısı, Daredevil’ın aksine oyunun God of War-vari olduğunu ve en az 2-3 senesi olduğunu söylemiş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı