Oyun

Days Gone Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Bend Studio resmi Twitter hesabından ilk yaşını kutlayan Days Gone’a dair bazı paylaştığı istatistikler paylaştı. Oyuncular tarafından 200 milyon saat boyunca oynanan oyunun oldukça büyük bir başarıya imza attığı bir kez daha gözler önüne serildi.

İlk çıktığı zaman oyun basını tarafından performansları sorunları olduğu gerekçesiyle oldukça ağır eleştirilere maruz kalan Days Gone, oyuncular tarafından kucaklanmış ve oldukça sevilmişti. 2019 senesinde çıkış yapan en büyük PS4 özel oyunlarından olan Days Gone, aradan geçen kısa bir zaman sonra aldığı güncellemelerle durumu toplamış ve hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden gerçekçi motor fizikleri, büyüleyici açık dünyası, gayet işi işleyen savaş sistemi ve tabi ki de The Horde adı verilen sürü sistemiyle tam not almayı başarmıştı.

Days Gone bir yaşına girdi

Oyunun bir yaşına girmesinin şerefine resmi Twitter hesabından oyunculara teşekkürlerini ve sevgilerini ileten Bend Studio ayrıca Days Gone’a ait bazı ilginç istatistiklerde paylaştı. Yayınlanan bu bilgilere göre ana karakterimiz Deacon St. John’ın maceralarını konu alan yapım, dünya çapında oyuncular tarafından tam 200 milyon saat oynanmış. Bu süre zarfında oyuncular 45 milyon freaker sürüsünün işini bitirmiş, 32 milyon hastalıklı yuvasını, 30 milyon pusu kampını ve 30 milyon NERO Kontrol Noktasını temizlemiş. Toplamda 100 milyon kupa açan oyuncuların Days Gone’ın bir kez daha başarılı bir oyun ortaya koyması geliştiricileri bir hayli mutlu etmiş.

Days Gone Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Bend Studio paylaştığı istatistiklerinden devamında ise oyuncuların oyunun fotoğraf modunu kullanılarak toplamda 1.6 milyon fotoğrafın paylaşıldığını ve bu fotoğraflar arasında en beğendiklerini oyuncularla paylamış. Aslında satış rakamlarına bakıldığında Days Gone’ın bu başarısına pek şaşırdık diyemeyiz. Dünya çapında oldukça iyi satış rakamlarına ulaşan oyun, Japonya’da satış anlamında zirveye oynamış ve Detroit: Become Human, God of War ve The Last Guardian satışlarını bırakarak Uncharted 4’e yetişmişti.

Days Gone 2 çıkacak mı?

Sony’nin Days Gone’ın elde ettiği başarıyı devam oyunu ile taçlandıracağına kesin gözüyle bakılıyor. Hikaye açısından da geliştiricilerin bunu tek oyun olarak planlamadığını gösteren ve yeni oyuna göz kırparak biten yapımın devam oyunu Days Gone 2 hakkında resmi bir açıklama gelmese oyunun teknik yönetmeni Christopher Reese bu konu hakkında kısaca konuşmuştu. Yaptığı bir röportaj sırasında Days Gone 2’yi görme ihtimalimiz hakkında konuşan Reese, stüdyonun devam oyunu yapmak konusunda kesinlikle çok hevesli olduğunu dile getirmişti. Umarım Days Gone 2, ilk oyunun da üstüne koyarak PS5’de karşımıza tekrar çıkar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı