Oyun

Dead Space Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Geliştiriyor

Oyuncular tarafından oldukça sevilen ve takdir edilen Dead Space oyunun yaratıcısı Glen Schofield, PUBG Corp ile yeni bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu. Deneyimli oyun geliştiricisi ayrıca dünyada bir pandemi varken oyun stüdyosu kurmanın getirdiği zorluklardan da bahsetti.

Çıktığı sene oyun basınından ve oyunculardan oldukça yüksek notlar almayı başaran Dead Space’in yaratıcısı ve Call of Duty: Advanced Warfare, Call of Duty: WWII gibi oyunların geliştiriciliği üstlenen Sledgehammer Games’in eski yöneticilerinden olan Glen Schofield, şu anda uğraştığı projeler hakkında konuşmak için GamesBeat ile bir röportaj gerçekleştirdi. Piyasanın en çok oynana battle royale oyunlarından biri olan Player Unknown’s Battlegrounds’ın geliştiricisi PUBG Corp ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalıştığını ve Striking Distance Studios adını verdiği yeni bir stüdyonun kurulduğuna dair haberler verdi.

Dead Space’in baş ismi yeni oyunu hakkında konuştu

Sledgehammer Games ve Activision çatısı altından ayrıldıktan sonra PUBG Corp’un desteğini de alarak Striking Distance Studios adında yeni bir oyun geliştirme stüdyosu kurduğunu söyleyen oyun dünyasının tecrübeli ismi, PUBG ile aynı evrende geçmesi planlanan AAA, yani yüksek bütçeli bir oyun için kollarını sıvadığının da müjdesini verdi. Geliştirici ekibin planlanan oyun için oldukça heyecanlı olduğunu belirten Schofield, işlerin kendileri için iyi başlamadığını belirtti. Tecrübeli isim, Kaliforniya’da kendileri için bir stüdyo bulup taşınma işlerini başlattıktan sonra tüm eyaletin karantina altına alınması sonucu işlerinin aksadığını söyledi.

Dead Space Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Geliştiriyor
PUBG

Her ne kadar ellerinde olmayan sebepten ötürü bazı talihsizlikler yaşayıp virüsten etkilenen oyun firmaları arasına girseler de Schofield, çoğu geliştiricinin evlerinde güvenli ve sıkı bir şekilde çalıştıkları için ilk oyunlarının hala daha aynı heyecanla geliştirildiğine güvendiğini de ekledi. Başarılı bir kariyeri olan Schofield, tıpkı Santa Monica Studios ve Obisidian gibi şu anlık evden çalışabilecek yeni insanları da işe almaya devam ettiklerini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Yeni oyunun PUBG ile ilişkisi olacak mı?

PUBG ile aynı evrende geçeceği ve ilham kaynağının PUBG olduğu söylenen oyun için neredeyse hiç detay vermeyen Schofield’ın açıklamalarına bakılırsa yüksek bütçeye sahip olacak oyunun daha kat edeceği upuzun bir yol gibi gözüküyor. Daha geliştirme sürecinin en başında olduğu ve ilk adımlarını atan oyun konusunda ilk detaylarını yakın zaman içinde duymamız pek olası gözükmüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı