Oyun

Death Stranding Satışları Sony’i Memnun Etmemiş

Yayınlanan yeni bir rapora göre, Kojima Productions’ın geliştirdiği Death Stranding’ın satışları Sony’i memnun etmemiş ve şirketi gözünü Silent Hill’e çevirmiş. Gelen söylentilere göre Sony bu planını gerçekleştirmek için Konami ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

Konami ile olaylı bir şekilde ayrılıp Metal Gear Solid V: Phantom Pain’i istediği şekilde tamamlayamadıktan sonra oyun sektörünün önde gelen ismi Hideo Kojima, Death Stranding’i geliştirmek için Sony ile ortaklık yoluna gitmişti. Kojima Productions çatısı altından çıkan ilk oyun Death Stranding ise oyuncuları ikiye ayırmıştı. Bazı oyuncular oyunun hırsını, iddiasını ve yenilikçi tarafını överken, diğer bir kısım oyuncu ise oyunu biraz sıkıcı, meşakkatli bulmuş ve yapımı hayal kırıklığı olarak değerlendirmişti. Gelen son söylentilere göre Death Stranding sadece oyuncuları değil, Sony’i de hayal kırıklığına uğratmış gibi duruyor.

Death Stranding Sony’nin elinde patlamış

Resetera forumlarındaki Dusk Golem adındaki bir yöneticinin paylaştığı bilgilere göre Sony’nin satış anlamındaki memnuniyetsizliği belli bir onaylı kaynaktan değil, kulaktan duyma bilgilere dayanıyor. Oyuncuların bu bilgilere hemen inanmaması gerektiğini, ihtiyatlı davranıp şüpheci yaklaşması gerektiğini söylemiş. Ancak son çıkan Death Stranding söylentilerine benzer birkaç durumun olması göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek olarak kenarda duruyor.

Death Stranding Satışları Sony’i Memnun Etmemiş

Forum yöneticisinin kaynağından gelen bilgilere göre, Death Stranding çıkış yaptıktan sonra satışlarının önce azalması, ardından durması ve oyun için koydukları satış kotasına ulaşamadığı için yapım Sony için bir hayal kırıklığı olmuş. Hatta Sony’nin deposunda hala daha 3 milyon Death Stranding kopyası olduğunu söylemiş. Hideo Kojima imzasıyla çıkmış oyunun oyuncuları ikiye böldüğü ve geliştirme sürecinin sıkıntılı geçtiği bilinen bir gerçek. Oyun için düşünülen ilk planlar arasında yapımın daha karanlık ve korkutucu olması yatıyordu fakat geliştirme sürecinde fikirlerin üzerinden geçilmesinden ve yapıma yeniden başlanılmasından sonra bu planlar sadece kağıt üzerinde kalmış. Ayrıca Sony ve Kojima’nın geliştirme sürecinde bazı anlaşmazlıklar yaşadığı ve Death Stranding’e diğer Sony oyunlarından daha fazla para harcandığı için Sony’i satış anlamında mutsuz ettiği ve PS5’e çıkış yapmaması gerektiğine dair bir karar verildiği belirtilmiş.

Sony gözünü Silent Hill’e dikti

Kaynaktan gelen son bilgiler arasında ise yeni bir Silent Hill oyunu söylentisi bulunuyor. Gelen bilgiye göre Death Stranding’in başarısızlığını telafi etmek için Sony, Kojima’nın başını çekeceği yeni bir Silent Hill oyunu yapmak için Konami ile masaya oturmuş durumda. Sony arkasında Kojima’nın bulunduğu eski bir markanın hem Playstation için hem de kendileri için güzel bir yatırım olacağını düşünmüş.

Tüm bunların bir söylenti olduğunu ve resmi bir kaynağa dayanmadığını hatırlatmak gerek. Ve son olarak Konami’nin Sony ile masaya oturduğu söylentisini de yalanladığını ekleyelim. İlerleyen günlerde söylentilerin gerçek olup olmadığını hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı