Oyun

Death Stranding’e Korona Virüs Engeli

Kojima Productions, Death Stranding’in PC sürümünün korona virüsü yüzünden ertelendiğini duyurdu. Oyun sektörünün her alanını etkileyen korona virüsü neyse ki Death Stranding’i The Last of Us 2 örneğindeki kadar etkilemeyecek.

Takip edenlerin bileceği üzere geride bıraktığımız Mart ayının başında Hideo Kojima’nın başını çektiği Kojima Productions, Death Stranding’in PC sürümünün 2 Haziran tarihinde çıkış yapacağını söylemişti. Fakat bugün gelen yeni bir duyuru ile 505 Games ortaklığıyla PC’de çıkış yapacak olan oyunun korona virüsü salgını nedeniyle ertelendiği duyuruldu. The Last of Us Part 2 ve Marvel’s Iron Man VR sonrası Ghost of Tsushima’nın erteleneceği söylenirken Death Stranding’in ertelenmesi birçok oyuncuya sürpriz oldu diyebiliriz. Fakat iyi haberi verecek olursak PC oyuncularının çok fazla beklemesine gerek kalmayacak.

Death Stranding 14 Haziran’a ertelendi

Kojima Productions bu sabah erken saatlerinde Twitter hesabından yaptığı açıklama ile korona virüsü yüzünden stüdyolarının geçici bir süreliğine kapatılıp çalışanlarının evden çalışmaya başlaması sonucu Death Stranding’in PC sürümünde aksaklıklar olduğunu ve bu sebepten ötürü oyunun çıkış tarihinin 2 Haziran’dan 14 Haziran 2020’ye çekildiğini duyurdu. Ertelenme haberi her ne kadar kötü bir hava yaratsa da sadece 12 günlük bir erteleme son zamanlarda aldığımız haberlerin yanında oldukça umut verici gözüküyor.

Death Stranding'e Korona Virüs Engeli

Kasım ayında PS4’e çıkış yapan oyun PC platformuna daha yüksek FPS oranı ve ultra-wide monitör uyumluluk desteğiyle çıkış yapacak. Bunlara ek olarak Death Stranding PC’ye God of War, Spider-Man ve birçok oyunda gördüğümüz fotoğraf moduyla gelecek. Eğer oyunu şu anda Steam üzerinden satın alırsanız Half-Life oyununda gördüğünüz bazı özel eşyalara da sahip olabilirsiniz.

Death Stranding hikayesi oyuncuları memnun edecek

Hem geçtiğimiz sene hem de bu sene katıldığı birçok ödül töreninde farklı dallarda aday gösterilen ve ödüller kazanmayı başaran Death Stranding’in hikayesinin baş karakteri, ABC’nin The Walking Dead dizisi ve The Boondock Saints filmlerinden tanıdığımız Norman Reedus tarafından canlandırılan Sam Bridges. Dünya çapında gerçekleşen dev bir gizemli patlama sonucu serbest kalan hayalet-vari yaratıkların kol gezdiği kıyamet sonrası bir dünyada geçen macerada özel teslimatlar taşımakla yükümlüyüz. Fakat bu yolculuklar öyle rahat geçmeyecek. Teslimata giden yolda gerek hayalet-vari korktucu yaratıklarla gerek de doğanın zorluklarıyla çeşitli ekipmanlarımızla başa çıkmaya çalışacağız. Ve tüm bu gayret içerisinde en temel amacımız değerli kargomuzu koruyup hedefe sıkıntısız ulaştırmak. Görevimiz ise basit: yıkılmış dünyayı bir araya getirmeli ve yok olma eşiğine gelmiş insanlığı kurtarmalıyız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı