Oyun

Depolama Sorunu Hayranları Üzecek!

Geçtiğimiz zamanlar da gösterilmiş canlı yayınlanan görseli The Last of Us Part II’nin gerektirdiği hafıza alanı bekleyenleri biraz üzecek gibi duruyor. Reddit’te ortaya getirilen bir kanıtlamaya göre oyunun büyüklüğü 78,3 GB olacak.

PlayStation 4 konsolunun en fazla beklenen oyunlarından bir tanesi varya The Last of Us Part II ’nin çıkmasına artık çok kısa zaman bir zaman kaldı. 19 Haziran tarihinde uzun zamandır merakla bekleyen kullanıcılar buluşacak oyunla merak ettiklerini öğrendiklerimiz ise her diğer gün büyüyor.

Geçtiğimiz zamanlar da The Last of Us Part II’den 24 dakikalık bir oynanış görselin yayınlandığını herkese gösterdik. Oyuncular tarafından oldukça beğenilen oynanış görselin ilgi toplayan noktalardan bir tanesi de oldukça gerçekçi ölüm bölümleriydi. Fakat ilerleyen oyununda canınızı sıkacak tek şey bu bölümler yok, oyunun PlayStation’ınızda kapladığı hafıza da canınızı birazcık sıkacak.

The Last of Part II için 100 GB boş hafıza gerekecek

Bir Reddit bekleyeninin ortaya attığı kanıta göre The Last of Us Part II’nin yükleme büyüklüğü 78,3 GB olacak. Bu, yüklemenin asıl hâli ve ya gönderilecek rastgele bir ilk gün yamasıyla birlikte oyunun kapladığı depolama alanı daha da büyük olabilir. Oyun için 100 GB’lık bir boş hafızalama alanının gerekeceği gözle görülebiliyor. Oyunu dört gözle bekleyenlerin biraz hafıza problemi yaşayacakları şimdiden akıllarda yer etmiş durumda.

Yani 500 GB hafızalama alanına sahip bir PlayStation 4 kullanıcısıysanız, hafıza alanınızın %20’sini The Last of Us Part II’ye bölmeniz gerekecek. Fakat artık PlayStation 4 neslinin son zamanına gelmiş olduğumuzu farz edersek bekleyenler boyutlarının bu kadar fazlalaşması nispeten normal görebiliriz.

Eğer ki insanlar da bir The Last of Us dört gözle bekleyenlerdenseniz ve ileri ki oyununu çıkığı zaman satın alıp depolamayı düşünüyorsanız şimdiden arşivinizdeki hangi oyunları daha az sevdiğinizi kararlaştırmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı