Oyun

Destiny 2 PS5 ve Xbox Series X’e Geliyor

Geliştirici koltuğunda oturan Bungie, loot temelli başarılı nişancı oyunu Destiny 2’nin PS5 ve Xbox Series X’e geleceğini duyurdu. Bu duyuru ile de kalmayan geliştiriciler, Destiny 2 hakkında daha fazla bilginin çok yakında geleceğini söyledi.

Xbox Series X için dün gerçekleştirilen etkinlik sonrasında Xbox’ın resmi Twitter hesabı, Xbox Series X’e oyun geliştiren diğer üçüncü parti oyun geliştiricilerinin logolarının yer aldığı bir video paylaştı. Yayınlanan bu videoda EA Games ve Bethesda logolarının hemen üstünde oyuncular Destiny 2’nin geliştirici Bungie’yı gördü ve o noktadan sonra Bungie’nın resmi Twitter hesabı soru yağmuruna tutuldu. Soru üstüne soru gelmeden önce Bungie resmi Twitter hesabından yayınladığı mesajla Destiny 2’nin yeni nesil platformlara çıkış yapacağını doğruladı. Oyun her ne kadar Xbox’ın attığı tweete cevap olsa da, mesajda kullanılan platformlar ifadesi Destiny 2’yi PS5’de de göreceğiz anlamına geliyor.

Destiny 2 PS5 ve Xbox Series X’e Geliyor

Yapılan bu açıklama ile birlikte Bungie yetkilileri, Destiny 2’nin yeni nesli hakkında daha fazla detayın ilerleyen zamanlarda geleceğini söyledi. Geçmiş yıllarda Sony ile oldukça yakın ilişkileri olan ve birlikte çalışan Bungie, PS4’e özel içeriklerle karşımıza çıksa da bu içerikleri daha sonra PC ve Xbox One platformundaki oyuncuların da kullanımına sunmuştu. 2019’un Haziran ayında Bungie yaptığı resmi açıklama ile Destiny 2’ye daha fazla PS4’e özel içerikler gelmeyeceğini duyurmuş olsa da bu açıklama Bungie ve Sony’nin birlikte çalışmayı kestiği anlamına gelmiyordu. Destiny 2’nin yeni nesil detayları Xbox etkinliğinde yüzden verilmemiş olabilir zira Bungie ve Sony’nin ortaklığı hala daha devam ediyorsa Destiny 2’nin yeni nesil duyurusu en detaylı şekliyle PS5 etkinliğinde yer alabilir. PS5 etkinliği demişken, gelen söylentilere göre etkinliğin Mayıs sonu veya Haziran ayında başında gerçekleşmesi öngörülüyor.

Xbox ekibinin vesilesiyle duyurulmuş olan Destiny 2’nin yeni nesle geleceği bilgisi sonrası oyuncular bu durumun Destiny 3’ü nasıl etkileyeceğini merak etmeye başladı. Henüz hakkında resmi bir bilgi bulunmayan oyunun PS5 ve Xbox Series X’e gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Destiny 3 hakkında geçmişte bazı söylentiler ortaya çıksa da hiçbiri Bungie tarafından doğrulanmamıştı. Oyunun resmi forumlarda konuşan bazı oyuncular, Destiny 2’nin yeni nesle gelecek olmasıyla Destiny 3’ün kısa zamanda çıkış yapmayacağı ve süre zarfından Bungie’nın oyuncuları yeni içeriklerle meşgul edeceğini düşünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı