Oyun

Deus Ex Oyunları DRM’sız Olarak GOG’a Geldi

Hem Deus Ex: Human Revolution hem de Deus Ex: Mankind Divided, DRM koruması olmadan GOG platformuna geldi. Ayrıca her iki oyun şu anda GOG üzerinden kaçırılmayacak bir fiyata satılıyor.

Square Enix imzalı Deus Ex: Human Revolution ve Deus Ex: Mankind Divided, uzun süre önce çıkış yapmış oyunlar. Deus Ex: Human Revolution’ı PS3 ve Xbox 360’a çıkartan geliştiriciler, Des Ex: Mankined Divided’ı da PS4 ve Xbox One’a çıkartarak iki nesli de boş geçmemişti. Dönem dönem indirimlerle gündeme gelen oyunlar, bu sefer DRM koruması olmadan GOG platformunda yayınlanarak gündeme geldi. Ayrıca her iki oyun da inanılmaz bir indirimle kaçırılmayacak bir fiyata satılıyor.

Deus Ex oyunları GOG platformuna geldi

Deus Ex: Human Revolution, bizleri serinin yeni karakteri Adam Jensen ile tanıştıran oyunu olma unvanına sahip durumda. Distopik bir dünyada geçen Deus Ex: Human Revolution’da, eski bir SWAT üyesi olan ve oyunun başlangıcında Amerika’nın en büyük deneysel biyoteknolojik şirketlerinden birinde güvenlik şefi olarak çalışan Adam Jensen’ı yönetiyoruz. Şirketin güvenliğinden ve sırlarının korunmasından sorumlu olan Jensen için işler şirkete yapılan saldırı sonucu bilim insanlarının öldürülüp bir grup önemli insanın kaçırılması sonucu değişir. Kendisi de ağır şekilde yaralanan Jensen, patronu tarafından bir takım biyoteknolojik geliştirmelerle hayata tekrar bağlanır ve Jensen, ufak bir saldırı olan başlayan olay zincirini takip ederek daha büyük bir komployu açığa çıkarmak için maceraya başlar.

Deus Ex Oyunları DRM'sız Olarak GOG'a Geldi
Deus Ex: Mankined Divided

2016 senesinde çıkış yapan Deus Ex: Mankined Divided ise Human Revolution’nın devam oyunu olma unvanını taşıyor. Hikayeyi kaldığı yerden devam ettiren oyun, yaptığımız seçimlerin oyunun hikayesine etkisi, özgür oynanış seçenekleri, atmosferi, dünyası ve komplike hikayesiyle ön plana çıkarmayı başarmıştı. Eğer daha önce Deus Ex oyunlarını oynamadıysanız, GOG üzerinden Human Revolution’ı $2.99, Mankined Divided’ı ise $4.99 gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

DRM koruması olmayan oyun ne demek?

Bilmeyen takipçilerimiz için kısaca tanımlayacak olursak, DRM-free game, yani DRM korumasız oyunun Türkçe karşılığı “Dijital Hak Yönetimi olmayan oyun” anlamına gelmektedir. Yani oyunu bir kez satın aldıktan sonra oyunu aktivasyon ve internet bağlantısı gerektirmeden özgürce oynayabilirsiniz. DRM koruması olmadan oyunları satışan sunan CD Projekt RED’in GOG platformu ayrıca eski oyunları yeni sistemlerde çalışacak şekilde düzenleyip satışa da sunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı