Oyun

Diablo 2 Remastered Geliyor Olabilir

Oyun dünyasının efsane oyunları yer arasında alan Blizzard imzalı Diablo 2 hakkında heyecanlandıran bir söylenti geldi. Gelen resmi olmayan bilgilere göre Diablo 2 Remastered şu anda geliştirme aşamasında olabilir ve beklenenden de erken bir zaman içerisinde çıkış yapabilir.

Blizzard, yıllardır beklenen Diablo 4’ü duyurduktan sonra serinin koyu hayranlarını büyük bir heyecan kaplamış ve heyecan dolu bir bekleyiş başlamıştı. Bugün gelen yeni bilgiler ise bu heyecana heyecan katabilir. Serinin en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Diablo 2’nin Remastered sürümüne dair ortaya bazı iddialar atıldı. Şu anda Diablo 2 Remastered’ı doğrulayan herhangi bir resmi açıklama olmasa da gelen bilgiler sadece söylenti ile kalmıyor. Ortaya atılan diğer bir söylentiye göre Diablo 2’nin yenilenmiş sürümünün adı Diablo 2 Ressurrect olacak.

Diablo 2 Remastered Geliyor Olabilir

Bu söylentilerin kaynağı Fransız oyun haber ve inceleme sitesi ActuGaming. Paylaşılan bilgilere göre Diablo 2 Resurrect’in geliştirme aşaması olduğu Blizzard’a yakın kaynaklardan duyulmuş. Ancak Diablo 2 Resurrect projesinin başında Blizzard yokmuş. Bahsi geçen Diablo 2’nin yenilenmiş sürümü Activision’ın alt stüdyolarından olan Vicarious Visions’a emanet edilmiş. Vicarious Visions kim diye soracak olursanız stüdyo 2010 yıllarında çıkan Transformers oyunları ve Activision’ın Skylanders ekibi arasında yer almasıyla biliniyor diyebiliriz. Yakın zamana baktığımızda ise Vicarious Visions’ın imzasını Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Crash Team Racing: Nitro-Fueled oyunlarında görüyoruz. Her iki oyunda orijinal oyunlara sadık kalınarak modern döneme göre geliştirilmesiyle oldukça olumlu yorumlar almıştı.

Gelen bu bilgiler her ne kadar bir nebze inandırıcı olsa da, belki en inanılması en güç fakat en heyecan verici bilgi ise Diablo 2 Resurrect’in çıkış tarihi. Gelen bilgiler arasında Vicarious Visions Diablo 2’nin yenilenmiş halini modern platformlara 2020 senesinde çıkarmayı planlıyor. Yani Diablo 2 Resurrect yeni nesil konsolların çıkışında hemen sonra piyasadaki yerini alabilir. Eğer bu gelen bilgiler gerçeği yansıtıyorsa Blizzard tarafından resmi bir duyuru önümüzdeki günlerde gerçekleştirilebilir. Oyuncular Diablo 2 Resurrect’in Summer Game Fest’de veya iptal edilse de bir şekilde dijital ortamda gerçekleştirilmesi planlanan BlizzCon 2020’de duyurulabileceğini söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı