Oyun

Diablo 4’e Dair Yeni Bilgiler Paylaşıldı

En nihayetinde geçtiğimiz sene BlizzCon etkinliğinde duyurulan oyun hakkında resmi ağızdan yeni bilgiler geldi. Serinin merakla beklenen oyununu geliştirilme süreci hakkında bazı detaylardan bahsedildi.

Geliştiriciliğini her zamanki gibi Blizzard’ın üstlendiği Diablo 4’den oyunun arayüzü, kontrolleri ve ‘Yamyamlar’ adı verilen daha karanlık, daha dayanıklı yeni canavar türünden yeni detaylar paylaşıldı. Envanter tasarımında BlizzCon’da gördüğümüzün aksine değişikliğe giden Blizzard, görsel olarak daha gerçekçi durması için farklı bir stil denemiş. Arka plan simgelerin parlaklığı ve canlılığı ile oynayan geliştiriciler, envanter sınırlarına yeni dekorasyonlar eklemiş. Ayrıca daha iyi bir görsel denge için envanterin düzeni de değiştirilmiş. Envanter hakkındaki son bir değişiklik ise aynı ekrandan coop modu hakkında. Diablo 3: Reaper of Souls’da eğer bir oyuncu envantere girerse oyun durdurulurdu, fakat Diablo 4’de böyle bir şey olmayacak.

Oyundaki classlardan biri

Diablo 4’ün yolu daha uzun

Diablo 4’ün henüz kat edecek çok yolu olduğunu söyleyen Baş Arayüz Tasarımıcı Angela Del Priore, envanter ekranının oyuncuların en çok etkileşime girdiği arayüz parçası olduğunu ve bu konuda yapılacak geri dönütlerden memnun olacaklarını dile getirdi. Arayüzün bir diğer parçası eylem barında da bazı değişikliklere gidilmiş. Blizzard ilk başta ekranın merkezini daha belirgin kılmak için eylem barını ekranın sol alt köşesine yerleştirmiş fakat yaptıkları testler ve aldıkları geri dönütler sonrası PC için tekrar barı ortaya çekmiş. Lakin bu ayar çöpe atılmış değil çünkü PC oyuncuları istedikleri takdirde bu barı ekranın sol köşesine çekebilecek. İnsanların ekrana olan uzaklığı göz önüne alınarak yapılan bu değişiklik üstüne düşünülmüş gibi duruyor.

Oyunun önde gelen tasarımcılarından olan Candace Thomas, her canavarın daha karanlık, daha dayanıklı sanat tarzında olması için hepsinin üstünden geçildiği dile getirmiştir. Şeytanlardan NPC’lere, NPC’lerden bölüm sonu canavarlarına ve hatta ayağınızla ezip geçtiğiniz mini canlılara kadar üstünden geçtiklerini belirten Thomas, canavarların daha karmaşık ve güçlü olduklarını hissettirmek için onları ‘canavar ailesi’ diye tanımlandırdıkları gruplar halinde tasarlamışlar. Her canavar ailesinin kendine has bir dövüş stili olduğunu belirten Thomas ayrıca korkutucu bir hızda ilerleyip yakın dövüş hünerleri onlara çıkan yeni bir canavar türü olan ‘Yamyamlar’dan da bahsetti.

Yamyamlar

Arayüz ve canavarlar hakkında bilgi paylaşan bu güncellemede son olarak oyuncuların hem kontrolcü üzerinde hem de klavye üzerinde istedikleri yeteneği istedikleri tuşa atayabilecekleri bilgisi paylaşılırken, ne yazık ki çıkış tarihine dair bir şey söylenmedi. Fakat BlizzCon’dan hatırlayacağınız üzere oyunun yakın zaman içinde gelmeyeceğini altı çizilmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı