Oyun

Diktatör Oyunu: Citizens of Earth

Farklı bir politika ve strateji oyunu oynamak için Citizens of Earth oyunseverlere ilginç bir oyun deneyimi sunmaktadır. Diktatörlük üzerine düşünmenizi sağlayacak oyun aynı zamanda bu şekilde hangi sorunlara yol açıldığının da görülmesine neden olabilmektedir.

Dünyayı Tek Elden Yönetme

Oyunda tüm Dünya tek bir elden yönetilmektedir. Bu yönetim şeklinde ise bir başkan ve başkan yardımcısı bulunmaktadır. Oyunseverin oynadığı karakter ise başkan yardımcısı rolünde yer alan Vice President of the World ismiyle yer almaktadır. Dünya’nın başkanı ise Eden İndustries adıyla oyunda yer almaktadır. Oyunseverin en önemli görevi ise Dünya başkanına yönetimde yardımcı olmak ve pek çok zorlukla mücadele etmektedir. Renkli bir dünyaya sahip olan bu oyun , iki boyutlu grafikleriyle oyunseveri ekran başından kaldırmamaktadır.  Halk Dünya’nın tek bir elden yönetilmesinden hiç de memnun değildir.

Oyunsever bu oyunda Dünya sistemine karşı koyan kitle ile mücadele etmektedir. Bu sebeple oyunsever bir ekip oluşturur. Haliyle ekip de ilk yer alanlar en yakınları olmaktadır. Onlar da anne ve kardeşidir. Yani bu sayede oyunseverin anne ve kardeşi olmaktadır. Neredeyse her gün insanlar sokaklara çıkarak yönetim şeklini protesto etmektedir. Oyunda en önemli olan kısım ise, her protestocunun belirli özelliklere ve hassas noktalara sahip olmalarıdır. Tabiî ki oyunsever de oyunda bunu kullanmak durumundadır. Buna göre silahlanmasını yapmaktadır. Energy adı verilen bir kısımda bütün ihtiyacınız olan savaş tekniklerine mühimmata ulaşabilmektesiniz. Her level atladığınızda karakterlerin özellikleri değişmekte ve daha da zor mücadele edilmektedir. Buna karşı sizin daha güçlü olmanız gerekmektedir.

Protestoculardan kurtulmak ve onlarla mücadele etmenin yanı sıra başkanın sizlere verdiği birtakım yan görevlerde bulunmaktadır. Yalnızca  protestocularla mücadele ederken verilen görevleri atlamamanız oyunu kısa bir süre de kavramanıza ve bitirmenizi sağlayabilmektedir.  En önemli göreviniz ise mücadele edebileceğiniz kitleyi etrafınızda oluşturmaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı