Oyun

Dinazor Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Dinazor oyunu denildiğinde aklınıza birden fazla flash oyunu canlanabilir. Özellikle yeni nesil oyunların olmadığı zaman dilimlerinde, yani bundan yaklaşık 10 15 sene önce sıklıkla oynanılan flash oyunlarından biri de dinazor oyunu idi. Araba yarışı, bebek oyunları ve daha birçok oyun tarayıcı üzerinden oynanmaktaydı. Günümüzde ise indirerek oynanılan 3 boyutlu kaliteli ve geniş kapsamlı oyunların çıkmasından ötürü flash oyunlara olan rağbet azalmış durumda. Eskiden çocukluğumuzun geçtiği flash oyun siteleri şu an eskisi kadar ilgi görmemektedir. O yüzden oyun geliştiricileri flash oyunlar üretmek yerine topluma hitap edebilecek 2020 senesine uygun olacak oyunları geliştirmekle uğraşmaktadır.

Google Chrome ile Dinazor Oyunu

Dinazor oyunu olarak akla gelen günümüzdeki örneklerden biri de googleye bağlanamadığınızda, internet  bağlantığınızın olmadığı durumlarda chrome tarafından oynatılan dinazor oyunudur. Dinazor oyununu oynamak için internet bağlantınız olmaması gerekmektedir. Bu şekilde internete bağlanmaya çalıştığınızda, yani Google Chrome’ye girdiğinizde karşınıza dinazor oyunu çıkacaktır. Çeşitli engellerin üzerinden geçmeye çalıştığınız bu oyunda zıplamak için space tuşunu kullanmalısınız. Oyun ilerledikçe zaman içerisinde hızlanacaktır ve daha da zor hale gelecektir. Bu zorluklardan kurtulmanız için daha hızlı hareket etmeniz gerekmektedir. Kimi zaman aşağı ok tuşunu kullanarak eğilmeniz gerekebilir. Özellikle flash oyunlara olan özlemi olan oyuncular için internetten biraz uzak kalıp Chrome’nin bu uygulaması ile vakit geçirmesi tavsiyemizdir. Genellikle zoraki bir şekilde internete bağlanamadığımız durumlarda bu oyundan faydalanarak biraz vakit geçiririz. Oysa ki geçmişte bu oyunları oynamak için can atıyorduk.

İşte teknolojinin geldiği bu durum insanları bir yandan iyi hissettirirken bir yandan da ürpertiyor. Her şey hızlı bir şekilde gelişiyor ve değişiyor. Bugün yaptığımız şeylerin, kullandığımız uygulamaların ve hayatımızın rutinini oluşturan pek çok şeyi 5 yıl sonra yapacak mıyız? Bu sorunun cevabını vermek oldukça güç bir hal aldı. Teknolojinin gelişmesi sürekli değişim ile oldukça farklı bir noktaya yelken açmaktadır. Dinazor oyunu gibi pek çok oyun günümüzde eski rağbeti görmemektedir. Bu da teknolojinin geldiği durumun bir nebze özeti kıvamındadır. Neyse konumuza gelecek olursak dinazor oyununu oynamak için normalde diğer oyunları oynamak için internet bağlantısına ihtiyaç  duyarken bu oyun için aksine internet bağlantınızın olmaması gerekmektedir. Keyifli oynamalar ve nostaljiler dilerim.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı