Oyun

Dirt 5 Duyuruldu

Codemasters, dün düzenlenen Xbox Series X etkinliğinde yeni nesle gelecek olan yeni Dirt oyunu Dirt 5’i bir video eşliğiyle duyurdu. Görsel açıdan oldukça etkileyici duran Dirt 5’in kontrolleri birçok oyuncu tarafından merak edilir durumda.

1998 yılından bugünlere dek oyun dünyasında varlığı sürdürmeye başaran Dirt serisi, yarış severleri yeni nesilde de yalnız bırakmayacak. Dün düzenlenen Inside Xbox etkinliği sırası Codemasters, serinin yeni halkası Dirt 5’in yeni nesil yarış heyecanıyla birlikte Xbox Series X’e geleceğini resmi ağızdan duyurarak hem Dirt severleri hem de yarış oyunu meraklılarını heyecanlandırdı. Yayınlanan bir video ile duyurulan Dirt 5’in yeni özelliklerle, yeni fikirlerle ve de seriye taze bir yaklaşımla geleceği geliştiriciler tarafından açıklandı. Yeni oyunun üst düzey off-road yarışlarına ev sahipliği yapacak olması şimdiden hayranların beklentisini karşılamış durumda. Ayrıca yapımcılar yarışların asla kendini tekrar etmeyeceğinin de sözünü verdi. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dirt 5’in yukarıdan izlediğiniz fragmanı Inside Xbox etkinliğinin en etkileyici anlarından birine imza attı. Videodan anlaşılacağı üzere Xbox Series X grafik açısından oldukça muazzam bir şölen sunacağa benziyor. Sadece fragman ile de kalmayan geliştirilen oyunun Ekim 2020’de Xbox One için çıkış yapacağını ve Smart Delivery özelliği sayesinde Xbox Series X çıktığında oyunun ücretsiz şekilde yeni nesle aktarılabileceğinin de müjdesini vermiş oldu. Dirt Rally 2.0 ile ana seriden bizleri uzaklaştıran Codemasters’ın Dirt 5 ile bizleri tekrardan ana seriye çekmesi oyunun birçok hayranını sevindiren bir gelişme oldu. Grafik açısından memnun olan oyuncuların ise şu anda aklına iki soru var: oyunun kontrolleri nasıl olacak ve PS5’e çıkacak mı?

Etkinlik sonrası Xbox ekibiyle konuşan Codemasters yetkilileri, fragmanda gösterilen oyun içi görüntülerin konsolda 4K 60 FPS çalıştığını doğruladı. Geliştiriciler ayrıca oyunun isteğe bağlı şekilde Xbox Series X’de 120 FPS oranlarında çalışacağını da doğruladı. Teknik açıdan güzel haberler veren ekibe oyunun PS5’e gelip gelmeyeceği sorulduğunda ise oyunun sadece Xbox cephesine gelmeyeceğini, PC, PS5 ve Stadia’ya geleceği de doğrulandı. Donanım açısından birbirine yakın olan konsollar göz önünde bulundurulduğunda Dirt 5’in PS5’de de 120 FPS verebileceği gelen tahminler arasında fakat henüz resmi bir açıklama yok.

Dirt 5 Xbox One için Ekim 2020’de, PC, PS5, Xbox Series ve Stadia için 2021’de peiyasaya çıkacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı