Oyun

Disintegration’ın Çıkış Tarihi Duyuruldu

Bazı açılardan Titanfall’a benzeyen, Halo yapımcısı Marcus Letho tarafından geliştirilen Disintegration’ın çıkış tarihi duyuruldu. Bilim-kurgu ve nişancı oyunların severlerin merakla beklediği yapım 16 Haziran tarihinde raflardaki yerini alarak oyuncularla buluşacak.

Kaç kişi hatırlıyor bilinmez fakat geride bıraktığımız yıl düzenlenen Gamescom 2019’da yapı olarak çok ilgi çekici duran bir yapım duyurulmuştu. V1 Interactive tarafından duyurulan bilim-kurgu temalı birinci şahıs nişancı ve gerçek zamanlı strateji unsurlarını birleştiren Disintegration duyurulmuş ve bazı oyuncular kullanılabilir gelişmiş robotlar olduğu için oyunu Titanfall’a benzetmişti. Halo yapımcılarından biri olan Marcus Letho’nun önderliğinde geliştirilen oyunun duyurusundan bir kapalı beta düzenlenmiş ve o tarihten sonra oyun hakkında pek bir bilgi verilmemişti. Fakat dün yayınlanan hikaye fragmanı ve çıkış tarihi duyurusu ile bu durum değişti. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yukarıdan izlediğiniz fragman ile birlikte Disintegration’ın resmi Twitter hesabı oyunun PS4, Xbox One ve Steam aracılığıyla PC’ye 16 Haziran’da geleceğini duyurdu. Oyunun Türkiye fiyatı 249 TL olarak belirlenmiş. Hem hikaye fragmanı hem de kapalı beta sürecinde görülen oynanış itibariyle görüldüğü üzere oyun benimsediği türe çok farklı bir şekilde yaklaşacak. Karakterimiz Gravcycles adı verilen silahlı bir uçan aracıyla hem oyun rakipleriyle savaşacak hem de motor üstündeyken ekip üyelerini kontrol edecek. İşin hikaye tarafın ne denli başarılı olur henüz bilinmez fakat iş çok oyunculu kısma geldiğinde birçok oyuncu yapımın vadettiği eğlenceli mekanikler sayesinde eğlenecek gibi duruyor.

Halo yapımcısı Marcus Letho’nun önderliğinde geliştirildiğini söylediğimiz yapımın hikayesi, insanların soyunun tükenmemesi için beyinlerinin vücutlarından alınıp robotik bedenlere koyulan bir dünyada geçiyor. Biz ise bu noktada insanların bir sonraki evrimin türü olduğuna inanan hükumete karşı gelerek insanlığın yok edilmesini önlemeye çalışan Romer Shoal isimli bir karakteri yöneteceğiz. Hikaye anlamında bilim-kurgu türüne yakışan bir senaryo ile karşımıza çıkacak gibi duran yapımın sadece çok oyunculu ve rekabatçi oyunları göz önünde bulundurarak işin multiplayer kısmına yönelmemiş olması birçok insanı memnun etti. Oyunun resmi Steam sayfası açılsa da henüz sistem gereksinimleri hakkında bir açıklama yok.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı