Oyun

Disney Tarafından Club Penguin Klonlarının Kaldırılması İçin Çalışmalar Başlatıldı!

Disney tarafından bir klasik haline gelen ve pek çok kişi tarafından efsane olarak tanımlanan Clup Penguin oyunu alınan radikal bir karar sonrasında 2018 yılında kapatılmıştı. Bu oyunun çok sevilirken kapatılmasının amacı ise son yıllarda kullanıcı sayısının giderek düşmesi olarak ifade edilmişti. Ancak oyun kapatılmış olmasına rağmen kopyaları bulunduğu için bu süreç içerisinde oynanmaya devam ettiği de biliniyor.

Disney son zamanlarda yeni bir karar alarak başvuruda bulundu ve Clup Penguin kopyasını içerisinde barındıran tüm oyunların kapatılmasını istedi. Bunun için sıkı bir çalışma içerisine girdiği ifade ediliyor. Konu hakkında detaylar incelemeye alındığı zaman oyunun çocuklar için bir oyunmuş gibi gösterilmesine rağmen içerisinde bazı yetişkin içeriklerinin bulunduğu ifade edildi. Taciz, küfürlü konuşma, ırkçılık ve şiddet gibi pek çok unsuru içerisinde barındırdığı öğrenildi. Hatta son dönemlerde yetişkin platformu olarak ifade edilen Zoom ile bazı görüşmeler bile düzenlediği belirlendi.

Suçlamalar Karşısında Disney Hemen Harekete Geçti

Özellikle oyunun kopyasının bulunduğu sitelerden birisinin çocuk istismarı ile gündeme geldiği belirlendi. Bu durum izinsiz markalar tarafından kullanıldığı için illegal olarak çalışmaya başladı. Bu konuda harekete geçen Disney sebebiyle, kopya içeriklerin olduğu tüm sitelerin kapatılmasının her an gerçekleşebileceği ifade edildi. Disney çalışmalarında her zaman çocukların güvenliğinin sağlanmasının ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor. Bazı kişiler ise Disney tarafından verilen bu kararın geç kalınmış bir karar olduğunu ifade ediyorlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı