Oyun

DOOM Eternal’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Geliştiriciliğini id Software, yayıncılığını Bethesda Softworks’un yaptığı DOOM Eternal’ın sistem gereksinimleri açıklandı. Açıklanan donanımlara bakarsak oyun bilgisayarları bir hayli zorlayacak gibi duruyor.

2016 yılında yeni bir DOOM oyunu çıkararak seriye soft reboot atan id Software, devam oyunu DOOM Eternal’ı duyurduğundan beri oyuncular arasındaki heyecan katlanarak artıyordu. 20 Mart tarihinde piyasaya sürülecek oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça yeni bilgiler, videolar ile birlikte bu heyecan daha da tavan yapmıştı.

Paylaşılan bu bilgiler arasında DOOM Eternal’ın günümüz donanımlarını mümkün olabilecek en son seviyesine kadar kullanacağı ve hatta Xbox One ve Playstation 4’ün tüm modellerinin limitlerini zorlayacağı açıklanmıştı. QuakeCon 2018 sırasında geliştirime ekibinin önde gelen isimlerinden Marty Stratton, DOOM Eternal’ın idTech 7 kullanacağı ve bu sebepten ötürü son bilgisayar bileşenleri, PS4 Pro’u ve Xbox One X’i zorlayacağını dile getirmişti.

Bethesda tarafından yayınlanan sistem gereksinimleri şu şekilde:

DOOM Eternal Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 veya Windows 10

İşlemci: Intel Core i5 @ 3.3 GHz veya AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz

Ekran Kartı: 4 GB Nvidia GeForce GTX 970 veya 6 GB GTX 1060 veya 4 GB GTX 1650 veya 4 GB AMD Radeon R9 290 veya 4GB RX 470

Bellek: 8GB RAM

Hard Disk: 50GB kullanılabilir alan

DOOM Eternal’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı

DOOM Eternal Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64 bit Windows 10

İşlemci: Intel Core i7-6700K veya AMD Ryzen 7 1800X

Ekran Kartı: 8 GB Nvidia GeForce GTX 1080 veya 8 GB RTX 2060 veya 8 GBAMD Radeon RX Vega56

Bellek: 16GB RAM

Hard Disk: 50GB kullanılabilir alan

Açıklanan sistem gereksinimleri Marty Stratton’ın açıklamalarını doğrular vaziyette. DOOM Eternal’ın istediği minimum sistem gereksinimlerinin 2016 senesinde çıkan DOOM oyunun tavsiye edilen sistem gereksinimleri ile aynı olması bizi graifksel açıdan görsel bir şölenin beklediğinin habercisi gibi duruyor. Ekran kartı ve işlemcileri bir hayli yoracak olan oyunun konsollardaki performansı ise merak edilen bir diğer unsur oldu.

DOOM Eternal, 199 TL fiyat etiketiyle Steam’de şu anda ön siparişe açılmış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı