Oyun

Dünyanın Kıyısındaki Ülkeye Yolculuk Luna

Indie ve Retro oyun severlerin yakın dönemde çok beğendikleri Luna The Shadow Dust hem konusu hem de harika görünümü ile oyun severlerin dikkatini çekiyor. Oyun içinde hiç konuşma olmaması, anlatımın görseller ile desteklendiği bu özel oyun keyifli vakitler geçirmenizi sağlıyor.

En Uzaktaki Ülkeye Yolculuk

Luna oyunu Çin merkezli Lantern Studio’nun ilk oyunları olma özelliği taşıyor. Yaklaşık dört yıla yakın bir süredir geliştirme yapılmış ve ortaya son derece tatlı bir oyun çıkarmayı başarmışlar. Özellikle Uzakdoğu anime ya da filmlerinde gördüğünüz zengin mitolojileri oyun boyunca size eşlik ederek daha harika bir atmosferin yaratılmasını sağlıyorlar.

Oyunun ana kahramanı Üri isimli bir çocuk karakter. Oyunun başında kendisini bir kuleye tırmanırken buluyoruz ve yanında da sevimli bir hayvanı bulunuyor. İkisi kuleye tırmandıktan sonra farklı odalara girmeye başlıyorlar ve her odadan çıkış yapmak ya da bölümü geçmek için farklı bulmacalar bulunuyor.

Esasında oyun bu noktada bir tür odadan kaçış oyununa dönüşüyor. Odalardaki bulmacalar her girdiğiniz odaya göre değişiyor ve kimi zaman müzik yaparak, kimi zaman tabloları tamamlayarak, kimi zaman da daha gizemli bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Fakat bulmacaların zorluğu ve kalitesi her girdiğiniz odaya göre değişkenlik gösteriyor. Bulmaca sayısı o kadar fazla ki bir yerden sonra bu durum oyunun ana işlenişi üzerinde olumsuz bir etkiye de neden olabiliyor. Temelde oyun hızlı bir oynanış ile 2 – 3 saat arasında bitme potansiyeline sahip.

Ancak müzikleri, atmosferi ve işlenişi bakımından oyun severleri fazlasıyla tatmin edecek bir oyun olma özelliğini içinde barındıran bir yapım ortaya çıkmış. Bazı odalardaki bulmacaların basit olması ile can sıkıcı olabilmesine karşılık oyunun sonuna doğru niçin bu odalardan geçtiğinizin daha anlaşılır olması ile oyun daha da keyifli bir hale dönüşüyor.

Çabuk bitireceğiniz ve oynarken keyif alacağınız bir oyun istiyorsanız Luna ihtiyacınızı doğru şekilde giderecek ve keyifli anlar geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı