Oyun

Dying Light 2 Geliştiricisinden DualSense’e Övgü Yağdı

Techland çatısı altında Dying Light 2’nin geliştirici ekibinde yer alan bir geliştirici, PS5’in kontrolcüsü DualSense’e övgüler yağdırdı. DualSense’in sahip olduğu çağ ötesi tasarım ve özellikleriyle tarihe geçebileceğini söyleyen geliştirici, kontrolcünün çığır açabileceğini ileri sürdü.

Sony’nin PS5 için geliştirdiği kontrolcüsü DualSense’in tanıtımı birçok kişi için sürpriz olmuş ve gündeme bomba gibi düşmüştü. Gece geç saatlerde Playstation’ın resmi blog sayfasında yapılan duyuru ile Sony sır gibi sakladığı PS5’e dair ilk resmi bilgilerinden birini vermişti. Microsoft’un Xbox Series X için yürüttüğü yoğun reklam kampanyasına karşı atılan bir adım olan kontrolcünün tanıtımı birçok oyuncuyu heyecanlandırmaya yetmişti. Fakat görünüşe göre bu heyecan sadece oyuncuları sarmamış çünkü Dying Light 2 geliştirici ekibinde yer alan bir isim kontrolcü konusunda oldukça heyecan duyduğunu açıkladı.

Dying Light 2 Geliştiricisinden DualSense’e Övgü Yağdı
DualSense

Techland tarafından geliştirilen ve aralarında bolca Türk oyuncunun da bulunduğu belirli bir kitle oyuncunun beklediği Dying Light 2’nin baş oyun tasarımcısı olan Tymon Smektala, DualSense’den övgüyle bahsetti. Kontrolcünün yenilikçi ve fütürist tasarımına vurgu yapan deneyimli oyun geliştirici, DualSense’in adını oyun tarihine altın harflerle yazdırabileceğine inandığını söyledi. Yenilenmiş tasarımı övgü yağdıran Smektala, kontrolcünün sahip olduğu özelliklerden de övgüyle bahsetti.

DualSense’in teknik yenilikleri heyecan yaratabilir

DualSense’de bulunacak olan haptik geri bildirim özelliğine değinen Smektala, oyuncuları heyecanlandırabilecek ana özellik olabileceğini altını çizdi. Bu görüşünü haptik geri bildirim özelliğinin oyun dünyasında çığır açan bir teknoloji olabileceği sözleriyle destekleyen oyun dünyasının tecrübeli ismi, açıklamasını kontrolcünün kendisi için fantastik bir şey olduğunu söyleyerek sonlandırdı. Kendisi yaptığı bu açıklama ile PS5 hakkında oldukça övgüyle bahsederek oyuncuları heyecanlandıran geliştiriciler kervanına katılmış oldu.

Dying Light 2 Geliştiricisinden DualSense’e Övgü Yağdı
Dying Light 2

Her ne kadar hem oyun basını hem de sektörün içinde yer alan geliştiriciler hem PS5’i hem de DualSense’i övse de oyuncular konsol hakkında daha fazla bilgi istiyor. Xbox Series X’in yaklaşık 6 ay önce duyurulmasına rağmen Sony’nin PS5’i hala da sır gibi saklaması birçok oyuncunun canını sıkmış durumda. Bekleyişin arttığı her gün oyuncuları endişelendiriyor çünkü Sony’nin hala daha PS5 tasarımında bir karara varmadığı görüşü yavaş yavaş oyuncuların ortak görüşü haline gelmeye başladı. Bakalım Sony ne zaman konsolun tasarımını herkesle paylaşıp bu soru işaretlerini giderecek hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı