Oyun

Dying Light 2 Zor Günlerden Geçiyor Olabilir

Techland’in merakla beklenen zombi temalı aksiyon ve parkur ögelerini harmanlayan devam oyunu Dying Light 2 hakkında bugün olumsuz haberler geldi. Gelen yeni raporlara göre Dying Light 2’nin geliştirilme süreci şu anda birçok sıkıntıyla yaşıyor.

Daha önce Call of Juarez: Gunslinger ve Dead Island gibi yapımlarla karşımıza çıkan Techland’in merakla beklenen bir sonraki Dying Light oyunu, geçtiğimiz sene katıldığı E3’de gösterdiği görüntülerle oldukça umut vadetmişti. Fakat bugün gelen yeni bilgiler hiç de iç açıcı değil. Gelen son raporlara göre Dying Light 2 şu anda geliştirme sorunlarıyla boğuşuyor ve sorunlar oyunun duyurulduğu günden itibaren yaşadığı gecikmelere sebep oluyor. Ayrıca Techland çatısı altında geliştirilen Dying Light 2’nin şu anki geliştirme süreci tam bir karmaşa olarak nitelendirilmiş.

Dying Light 2 Zor Günlerden Geçiyor Olabilir

Yeni gelen raporlar bir Techland çalışanından bilgiler alan polskigamedev.pl adındaki Polonyalı bir haber sitesinden geliyor. Polonya basınına konuşan Dying Light 2 geliştiricisi, oyunun hikaye ve mekanik açısındaki odağının sürekli oraya bir oraya bir buraya çekildiği için odağını kaybettiği ve bu karmaşıklığın Dying Light 2’nin olması gereken oyunu etkilediğini söylemiş. Açıklamalarına devam eden geliştirici oyunun şu anda yönetime ve diğer insanlara gösterebilecekleri bir prototip demosu bile olmadığını söyledi. Bu karmaşıklığın sebebi ise şirketin içindeki iki kişiden geliyor olabilir: Baş Yazar Chris Avellone ve oyunun kreatif yönetmeni Adrian Ciszewski. İki farklı görüşe sahip olan geliştiricilerden Avellone derin bir RYO deneyimi sunmak isterken, Ciszewski hikaye anlatım sürecinde atılan adımlara sürekli müdahale ediyormuş.

Ancak Avellone geçtiğimiz günlerde Techland çatısı altında çalışmaktan dolayı memnun olduğunu ve yaşayan bu fikir ayrılıklarının geliştirme aşamasında yaşanabileceğini dile getirmişti. O yüzden gelen bu yeni bilgilerin tek bir kişi tarafından paylaşması sebebiyle hemen inanmamak gerektiğini hatırlatalım. Dying Light 2’nin ertelenmesinde bu sorunların payı olduğunu düşünmek yanlış olmaz ancak bir taraftan da oyun dünyasını ve oyunların geliştirme süreci etkileyen küresel bir salgın olduğunu da unutmamak gerek. Techland’in de diğer tüm şirketler gibi bu durumdan etkilenebileceğini ve oyun geliştirme sürecinin hiç de kolay bir iş olmadığı unutulmamalı. Umarız Dying Light 2 için işler yakın zamanda rayına girer.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. şu oyunun çıkış tarihi bi açıklanmadı gitti yav. bu oyun cyberpunk 2077’den çok daha çekici geliyor bana kendini yüzlerce saat oynatır bu AAA oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı