Oyun

Dying Light’a Yeni Bir Zorluk Modu Eklendi

Techland çatısı altında piyasaya çıkan ve olumlu eleştiriler alan Dying Light’a, sadece hikayeye odaklanmak isteyen kullanıcılara yönelik bir zorluk eklendi. Beş yaşında bir oyun olmasına rağmen hala daha Battle Royal gibi PvP odaklı veya oynanışa yönelik güncellemeler almasına oyunu seven oyuncuları bir hayli memnun ediyor.

Story Mode adı verilen bu yeni zorluk oyunu sadece hikayeyi takip etmek isteyen oyuncular için bir hayli kolaylaştırıyor. Oyunda sık sık karşılaştığımız çeşitli zombiler güçsüzleşirken, karakterimizin yaptığı saldırılar daha da güçlendirilmesinin yanı sıra daha az canlılık harcıyor. Parkur dinamiklerinin ön planda olduğu ve sürekli Harran şehrindeki çatılardan çatılara atladığımız Dying Light’da haliyle her zaman başarılı sıçrayışlar gerçekleştiremiyoruz ve karakterin yaşadığı düşüş bir hayli can yakıyordu. Fakat yeni gelen zorlukla birlikte düşüş hasarı da azaltılmış durumda. Oyunda canımızı tazelemek için kullandığımız sağlık paketleri can barımızı iki katı daha fazla dolduruyor ve öldüğünüzde normal zorluğa oranla tecrübe puanlarınızın yarısını kaybediyorsunuz.

Dying Light’a Yeni Bir Zorluk Modu Eklendi
Parkur mekanikleri oyunun en önemli özelliklerden

Peki ya Harran geceleri hala tehlikeli mi?

Dying Light çıkış yapmadan önce tanıtım videolarında ve etkinliklerde parkur dinamiklerinin yanı sıra oyunda gece vaktinin gündüze göre daha tehlikeli ve son derece korkutucu olacağını vurgulamıştı. Sadece geceleri ortaya çıkıp Harran’ın karanlık vakitlerinde henüz güvenli bir yere varamamış oyuncuları avlayan Volatile isimli korkutucu zombiler, yeni zorluklarla beraber ürkütücü yanlarını korumayı başarsalar da gecelerin kısaltıp gündüzlerin uzatılması oyuncuların işini kolaylaştıracak gibi duruyor.

Yeni zorluk moduyla beraber tüccarlardan alışveriş yapmak için para bulmak da artık zor olmayacak. Tüccarlar sağda solda bulduğunuz eşyalar için size daha fazla para ödeyecek ve rastgele aralıklarla Harran’a bırakılan hava yardımlarının (air drop) haritada kalma süresi de iki katı artacak. Tüm bu oynanış unsurlarının yanı sıra yeni silahlar, şemalar, patlayıcılar, etkinlikler ve kıyafetler getiren Story Mode zorluğunun tek eksisi kazanılan tecrübe puanı. Normal zorluklara oranla daha az tecrübe kazandığınız bu zorlukta yetenek ağacındaki yetenekleri açmak biraz daha zaman alacak.

Son olarak, Dying Light 2’nin resmi çıkış tarihi ile ilgili henüz bir bilgi olmadığını da belirtelim.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı