Oyun

Dying Light’ın Yeni Ek Paketi Hellraid Duyuruldu

Geliştirici koltuğunda Techland’in oturduğu sevilen zombi temalı macera oyunu Dying Light’a Hellraid adında yeni bir ek paket duyuruldu. Bu yaz çıkış yapacak olan ek paket oyuncular yeni bir haritaya götürerek eşsiz silahlarla daha önce görülmemiş düşmanlarla mücadele ettirecek.

Techland’in gündeminde ve odak noktasında her ne kadar Dying Light 2 olsa da geliştiricilerin hala daha Dying Light serisinin ilk oyununu gerek etkinliklerle gerek de ek paketlerle desteklemesi oyuncuları hem şaşırtıp hem de mutlu etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Paskalya sebebi oyuna Harran Egg Hunt etkinliği ekleyen geliştiriciler, bunun haricinde yeni oyun öncesi hikayeye odaklanmak isteyen oyuncular için oyuna kolay mod getirmişti. Bu güncellemeler sonrası Techland’in Dying Light 2 dolayısıyla ilk oyunda desteğini çekeceği düşünülse de geliştiriciler aynı şekilde düşünmüyor olacak ki yeni bir paket duyurusu sürpriz bir şekilde yapıldı.

Dying Light’a Hellraid ek paketi geliyor

Oyuncular tarafından hala daha oynanmaya devam eden ve Techland için oyun sektöründe yeni bir sayfa açan Dying Light’ın yeni ek paketinin adı Hellraid olacak. PC, PS4 ve Xbox One’a gelecek olan ek paket hakkında çok fazla bilgi vermeyen geliştiriciler tanıtım yazısında oyuncuları yeni düşmanlarla ve silahlarla dolu yepyeni bir zindan tasarımlı haritaya götüreceklerini ifade etmiş. Bu yaz çıkış yapması planlanan ek paket hakkında daha fazla bilgi vermeyen geliştiriciler, aşağıdan izleyebileceğiniz gizemli bir de video yayınlandı.

Hellraid ismi bazı oyunculara tanıdık gelebilir. Oyun sektörünü yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere Techland 2012 senesinde Hellraid isminde, fantastik bir dünyada geçen ve iskeletler, hayaletler, fantastik canavarla savaşacağımız hack-and-slash türünde bir oyun duyurmuştu fakat oyundan uzun süre haber alınmayınca proje iptal edilmişti. İsim benzerliği konusunda IGN’ye konuşan yetkiler, bunun sadece bir gönderme olduğunu ve şirketin Hellraid projesinde çalışmadığını söyledi.

Dying Light 2 ne zaman gelecek?

Yazımızın başında dediğimiz gibi Techland’in odak noktasında şu anda Dying Light 2 var diyebiliriz. Yapım sürecinde birçok kez sıkıntılarla karşılaşan devam oyunu son olarak belli bir süre verilmeden ertelenmişti ve çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi verilmemişti. Ertelenme haberi her ne kadar oyuncuları üzse de yeni gelecek ek paket oyuncuları beklerken bir süre meşgul tutabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı