Oyun

EA Access Steam’e Geliyor

EA popüler abonelik bazlı oyun sistemi olan EA Access’in çok yakın zamanda Steam’deki yerini alacağını duyurarak büyük bir sürprize imza attı. Ayrıca sevilen EA oyunlarının birçoğu Steam’e geri geldi.

Dün akşam saatlerinde EA çok fazla sayıdaki oyununu Steam’e ekledi. Geçtiğimiz Ekim ayında sevilen PC platformuna EA’nin birkaç oyununu Steam’e eklemeye başlamış ve çok daha fazlasının da geleceğinin müjdesini vermişti. İşte çok daha fazlasının geleceği gün dündü. Dün akşam 20:00 itibariyle EA’in birçok sevilen oyunu uzun yıllardan sonra tekrar Steam’e geri dönüş yaptı ve bir başka güzel haber daha verildi: EA Access’in çok yakın zaman içerisinde Steam kullanıcılarına açılacağı duyuruldu.

EA Access Steam'e Geliyor

EA’in duyuru sayfasının en altında yer alan EA Access ibaresinde abonelik bazlı oyun sisteminin Steam’e geleceği ve abonelerin özel oyun demolarına, harika oyunlara ve çok daha fazlasına erişebileceği yazılmış. EA’in abonelik sistemi EA Access’i çok daha fazla PC oyuncusuna ulaştırmaya çalışma planları sürpriz bir gelişme oldu diyebiliriz. EA Access haricinde şirketin ayrıca PC üzerinde Origin Access adını verdiği, sistem olarak EA Access’e benzer çalışan bir başka sisteminin olduğunu hatırlatalım. Hatta bu iki sistemden daha pahalı olan ve 2018 yılında kullanıcılara açılan Origin Access Premier’ın ek paketlere, oyun içi satın alım bonuslarına ve demolar yerine tam sürüm oyunlara erkenden erişebildiği bir sisteme sahip olduğunu da ekleyelim. EA Access Steam’de çıkış yaptıktan sonra EA’in Origin Access ile neler yapacağı henüz bilinmiyor.

Microsoft oyunlarından sonra EA oyunlarının da Access ile birlikte Steam’e gelecek olması, rekabette Valve’in elini bir hayli güçlendiriyor. Ayrıca EA’in Origin platformuna rakip olan Steam’e EA Access’i getirmesi günümüz oyun dünyasında abonelik sistemlerinin hem şirketler hem de oyuncular için ne denli önemli olduğunu gösterir nitelikte. Oyuncular bu sistemler sayesinde çok daha fazla oyuna erişebilirken, yayıncılar ve geliştiriciler de oyun satmadan para kazanabiliyor. PS5 ve Xbox Series X’in çıkışıyla birlikte bu abonelik sistemlerinin potansiyel geleceği çok parlak gözüküyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı