Oyun

EA Bir Sene İçerisinde 14 Oyun Yayınlayacak

Electronic Arts yetkilileri, gerçekleştirilen mali yıl toplantısında Mart 2021’e kadar toplamda 14 oyun ve Switch portu planları olduğunu söyledi. Şirketin bir sonraki oyunlarından bazıları bilinse de birçok oyunun bilinmemesi oyuncular arasında bazı spekülasyonlara yol açtı.

Oyun dünyasını çok ağır şekilde etkileyen COVID-19 olarak bilinen korona virüsü sonrası hem 2020 hem de 2021 senesinde kaç tan oyunun yayınlanıp, kaç tanesinin erteleneceği söz konusuydu fakat EA Games cephesinden gelen son açıklamaya bakarsak şirket piyasaya sunabileceği çokça yapım olduğu konusunda kendine oldukça güveniyor. Şirketin yaptığı son toplantıda, Battlefield, FIFA, Madden gibi büyük yapımların da aralarında bulunduğu tam 14 oyun Mart 2021 tarihine kadar piyasadaki yerini alacakmış. Oyun dünyasında yer alan diğer tüm şirketler gibi Electronic Arts’ın da mali yılı Mart 2021 senedinde bitecek. Yaklaşık 11 aylık gibi bir süresi bulunan EA’in 14 oyun için oldukça fazla vakti var gibi görünüyor. Çıkış yapması planlanan oyunlar arasında Switch portlarının da yer alacağını belirtelim. Çatısı altında bir sürü stüdyosu ve ofisi bulunan Electronic Arts gibi bir şirket için yılda 14 oyun içinde bulunduğumuz duruma bakıldığında çok da şaşırtıcı görünmüyor.

EA Bir Sene İçerisinde 14 Oyun Yayınlayacak
FIFA 2020

EA’in 2020 ve 2021’in ilk çeyreğinde çıkarmayı planladığı oyunlardan ikisi sizin de aklınıza gelebileceği üzere, EA Sports cephesinden gelecek olan ve her sene çıkış yapan FIFA 2021 ile yeni Madden oyunu. Bu iki oyunun yeni nesil konsollar PS5 ve Xbox Series X platformların boy gösterip göstermeyeceği henüz kesin olarak bilinmese de EA çıkış yapan yeni nesil konsolları hep yıllık çıkardığı oyunlarla desteklemiştir. Yeni nesle gelen ilk oyunlar o konsolun tüm gücünü kullanamasa da oyunun hayranların sevdikleri oyunları yeni nesilde oynamak için erken bir şans tanıyor. Spor oyunları haricinde sık sık karşımıza çıkan bir başka yapım ise Battlefield fakat serinin yeni halkası olacağı söylenen Battlefield 6’nın 2020 senesinde çıkış yapmacağı önceden açıklanmıştı.

Bu saydığımız oyunların yanı sıra BioWare’in de yeni bir proje ile karşımıza çıkması bekleniyor. Anthem faciası sonrası nasıl bir yol izleyecekleri henüz kesin olmayan şirketin yeni bir Dragon Age oyunu üzerinde çalıştığı iddia edildi. Yeni oyunlar dışında EA’in bir de HD başlığı aslında bir remastered projesi bulunuyor. Bu projenin ise Burnout Paradise olduğu konuşulsa da henüz net bir bilgi yok. 14 oyunun tamamı olmasa da, Haziran oyunda düzenlenecek olan EA Play 2020 etkinliğinde bazı oyunlar hakkında resmi duyurular gelecek gibi gözüküyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı