Oyun

EA, GDC 2020’ye Katılıp Katılmayacağını Açıkladı

Oyun dünyasının devleri, artan koronavirüsü vakaları sebebiyle etkinliklere katılımlarını iptal etmeye başladı. EA Games ise yaklaşmakta olan konferans hakkında aldıkları kararı açıkladı.

2020 Game Developers Conference etkinliğine aşağı yukarı bir ay kalmışken sektörün büyük isimleri tüm dünyaya korku salmayı başaran koronavirüs salgını sebebiyle etkinlikte yer almayacaklarını duyurmuştu. Dün, Hideo Kojima önderliğindeki Kojima Productions, GDC 2020’ye katılmayacağını açıklayarak konferansı es geçecek olan Sony ve Facebook’un yanında yer almıştı. Facebook yaptığı açıklamada koronavirüsü salgını yüzünden çalışanlarının, geliştirici ortaklarının GDC’ye katılacak olan insanların sağlığı ve güvenliği açısından bu yılki GDC etkinliğini es geçeceklerini duyurmuştu.

Sony’de bir benzer şekilde katılımların iptal etmek zorunda kaldıkları için üzgün olduklarını fakat çalışanlarının sağlığının en önem verdikleri husus olduğunun altını çizerek bir açıklama yapmıştı. Bugün ise oyun dünyasının bir başka devi EA Games’den konuyla ilgili açıklama geldi.

EA, GDC 2020'ye Katılıp Katılmayacağını Açıkladı

Güvenlik konusunda ek adımlar atıldı

EA yetkilileri GDC’ye kesin olarak katılmayacaklarını ve yaklaşmakta olan diğer etkinliklere olan katılımlarını da kısıtlayacaklarını şu sözlerle duyurdu:

“Koronavirüsü ile küresel durumu yakından takip ederek ve son zamanlarda yeni bölgelerde artan vakalar sebebiyle, çalışanlarımızın sağlığını korumak adına ikinci derece seyahatler de dahil olmak üzere güvenlik konusunda ek adımlar atmış bulunuyoruz. Atılan bu adımların sonucu olarak GDC’ye katılımımızı resmi olarak iptal ediyor ve diğer etkinliklere olan katılım sayımızı azaltıyoruz. Durumu izlemeye devam ediyoruz ve uygun olduğunu düşündüğümüz zaman çalışanlarımıza rehberlik edeceğiz.”

Bakalım EA Games bu iptal kararlarının sonuncusu mu olacak yoksa diğer şirketlerde benzer adımları atacak mı, göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı