Oyun

EA’in Duyurulmamış Star Wars Oyunu Sızdırıldı

EA’in geliştirilmekte olduğu bilinin Star Wars oyunlarından biri adı beli oldu, Project Maverick.  Sadece bir görseli olan oyun hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Şubat ayında basına yansıyan bir rapor doğrultusunda EA’in Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Star Wars Battlefront serisinin yan oyunu olacak bir oyun dahil olmak üzere toplamda üç yen Star Wars oyununu iptal ettiğini öğrenmiştik. Respawn çatısı altnda geliştirilen oyun aslında ilerleme kaydetmişti ve 2019’un bahar aylarında çıkması planlanıyordu fakat EA yöneticileri beklemek istemediklerini söyleyerek projenin fişini de diğerlerinki gibi çekmişti.

Star Wars isim haklarını aldıktan sonra henüz ses getiren bir yapıma imza atamayan EA, topu yine Respawn Entertainment’a vermiş ve Star Wars Jedi: Fallen Order sayesinde bir nebze nefes almıştı. Fallen Order sonrası ortaya çıkan yeni bilgilerde EA’in iki farklı Star Wars oyunu geliştirdiği, bunlardan birinin yine Respawn’ın Jedi Fallen Order’ın devam oyunu olduğu, diğerinin ise EA Motive’ın geliştirdiği daha küçük çaplı fakat alışılmadık bir oyun olacağı söylenmişti.

EA’in Duyurulmamış Star Wars Oyunu Sızdırıldı
Twitter üzerinden yayınlanan görsel

Dün akşam saatlerinde, PlayStation 4’e çıkacak ve çıkmış yeni oyunları, güncellemeleri duyuran bot bir Twitter hesabı olan PSN Releases, yukarıda yayınlandığı görsel ile Star Wars: Project Maverick’in PSN Avrupa’ya eklendiğini duyurdu. “EP0006-CUSA19053_00-MAVERICKBETA0001” olan resmi market ID’si de ortaya çıkan oyunun beta aşamasında olduğu tahmin ediliyor. PlayStation VR desteği kısmına hayır işaretlenmiş oyunun VR desteği olmayacağı işaret edilirken, Birlikte Oynayın seçeneğinin karşısına 5 girilmesi oyunun çok oyunculu olabileceğine işaret ediyor.

Oyun hakkında isminden başka bir şey açıklanmasa da oyunun EA Motive’ın geliştirdiği küçük ama alışılmadık oyun olduğunu düşünülüyor. Paylaşılan resimde üç adet X-Wings’in asteroid bölgesi gibi bir enteresan bir konumda bulunan Star Destroyer’a yaklaştığını görüyoruz.

İlk olarak bir hata sonucu yayınlandığı düşünülen görselin kaldırılmamış olması akıllara böyle sızıntıların daha önce de yaşandığını akıllara getirdi. Geride bıraktığımız aylarda Resident Evil 3 Remake ve Final Fantasy VII Remake demosu da sızıntılarla gündeme gelmiş ve hemen ardından resmi duyuruları gelmişti. Bakalım EEA cephesinden ne gibi bir açıklama gelecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı