Oyun

En Çok Bağımlılık Yapan Oyunlar Açıklandı!

Bilimciler gün boyu bilgisayar başında oyun oynayan insanlarla ilgili araştırma yaptı ve bağımlılık yapan oyunları listeledi. Bu listeye göre de şöyle bir çalışma çıkıyor karşımıza;

Pek çok oyun şu sıralar piyasaya çıkıyor ve söz konusu oyunlara dair söyleyecek çok fazla şey çıkıyor karşımıza. Bunların hepsi için güncel ve etkili bir yenilik ile ön plana çıkıyoruz ve amaçlarımıza dair de geniş bir seçenek belirlemiş oluyoruz. Burada yer alan ve farklı fırsatlar ile ilgili çözümleri üreten bütün seçimleri ves üreçleri tek bir tıklama ile kullanabilir ve organize edebiliriz. Bağımlılık yapan oyunlara dair yenilikleri bu şekilde organize edebiliriz.

Peki hangi oyunlar bağımlılık yapıyor?

Araştırmacılar yukarada yer alan listeyi en çok bağımlılık yapan oynlar olarak sıralamış. Bu listeye göre sıralama şu şekilde :

  • Minecraft
  • Red Dead Redemption
  • For Honor
  • Overwatch
  • GTA V

Şeklinde bir sıralama yapmak mümkün oluyor. Listenin devamında Minecraft ve Red Dead Redemption’u sırasıyla For Honor ve Overwatch takip ediyor. Aslında bağımlılık yapan oyunlar daha çok en çok kişinin oynadığı oyun şeklinde de görebiliriz ama oynama süreleri konusunda da önemli bir araştırma söz konusu diyebiliriz. Hâlâ görmediğinize şaşırmış olabilirsiniz ancak Fortnite listenin alt sıralarında yer aldı.

Fortnite’ın bağımlılık puanı 33,9 olarak değerlendirildi. Bu yüzden de bu çok sevilen oyuna dair söylentiler ve beklentiler de kendine has bir yenilik yaratmış oldu diyebiliriz. Bir zamanlar popülerliğini yitiren Minecraft’ın yeniden dirildiği de böylelikle kanıt kazandı. Bu konuda herkes için farklı ve ayrıcalıklı bir beklenti ve seçenek oluşturmak da mümkün görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı