Oyun

Epic Games CEO’su PS5’in SSD’si Hakkında Konuştu

Summer Game Fest’deki Unreal Engine 5 sunumu sonrası konuşan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, PS5’in SSD’si hakkında konuştu. Yaptığı açıklamada sık sık SSD’nin gücüne değinen tecrübeli isim, PS5’in sahip olduğu SSD’nin en yüksek donanımlı bilgisayarların bile çok önünde olduğunu belirtti.

Dünyada etkisini sürdürmeye devam eden küresel salgın nedeniyle E3 2020 iptal edilmişti ve bu iptal sonası Geoff Keighley boşluğu doldurmak için yaz ayları boyunca devam edecek, yeni oyun duyuruları, haberler ve oynanış görüntülerinin yayınlanacağı Summer Game Fest etkinliğini duyurmuştu. Etkinliğin dünkü ayağında birkaç Epic Games yetkilisi, Unreal Engine 5 ile geliştirilen bir teknoloji demosunun PS5’de nasıl gözükeceği gösterdi. Oyun motorunun tanıtımı sonrasında ise açıklamalarda bulunan Epic Games CEO’su, yeni nesilde bizleri bekleyen teknolojiler hakkında konuştu.

Epic Games CEO’su PS5’in SSD’si Hakkında Konuştu

Lumen in the Land of Nanite teknoloji demosu sonra mikrofonların başına geçen Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Unreal Engine 5 oyun moturunun PS5 donanımı üzerinde nasıl çalışacağına dair açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda ön plana çıkan ifade ise, PS5’in özelleştirilmiş SSD’sinin bir sonraki nesilde oyun geliştiricileri için devrim niteliğinde olabileceğiydi. Epic Games CEO’su SSD’nin mimarisinden o kadar çok etkilenmiş olacak ki PS5’in depolama biriminin mimarisinin şu anda piyasada bulunan ve en iyi SSD olarak nitelendirilen birimlerin çok ötesinde olduğunu söyledi.

Tecrübeli ismin PS5 konusunda yaptığı açıklamalar sonrası konuşmanın seyri haliyle Sony’nin rakip konsol üreticisi Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X’e kaydı. Ancak Sweeney iki konsol arasındaki potansiyel performans farkı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı ve dün gösterilen teknoloji demosundaki tüm özelliklerin yeni nesil konsollarda kullanılabilir olabileceğini söyledi. PS5 ve Xbox Series X şu anda konsol oyuncuları tarafından bol bol karşılaştırılır oldu. Hatta Xbox’ın patronu Phil Spencer PS5’in özelliklerini gördükten sonra Xbox olarak yaptıkları donanım seçimleri konusunda iyi hissettiğini dile getirmişti. Ancak her iki konsolun da hem olumlu hem de olumsuz yönlerinin olduğu gibi, hangisinin iyi olduğunu belirleyen etmenin sadece donanım özellikleri olmadığı da unutulmaması gereken bir husus.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı