Oyun

Epic Games Mağazası GMG, Fanatical ve Genba Digital İle Entegre Çalışacak

GTA V’i tamamen ücretsiz hale getirerek gündeme bomba gibi düşen Epic Games, halen daha en büyük rakibi Steam’i zora sokacak ardı ardına hamleler yapmaya devam ediyor. Dijital oyun mağazasının yaptığı son yenilik Green Man Gaming, Fanatical ve Genba Digital isimli oyun dağıtıcılarıyla işbirliğine gitmek oldu. Halihazırda Humble Bundle ile entegre şekilde çalışan Epic Games Store, artık adı geçen bu key satıcılarıyla yüzde 100 uyum içinde çalışacak.

Bir oyuncu Green Man Gaming sistemine kayıt olduktan sonra Epic Store’da yer alan tüm oyunları görüntüleyebilecek. Epic ekibinin sağladığı API sistemi sayesinde mağazada listelenen oyunlar GMG üzerinden satın alınabilecek. 

Epic alacağı komisyondan vazgeçmiş

Bunun karşılığında üçüncü parti mağazalar kendi komisyonlarını alacaklar. Ancak ilginç bir şekilde Epic bu satışlardan herhangi bir gelir elde etmeyecek. Mağaza muhtemelen bilinirliğini daha da arttırmak için böyle bir gelir kaynağından feragat etmiş olabilir.

Konuya ilişkin Epic Games Store’un genel müdürü Steve Allison “Üçüncü parti mağazalar aracılığıyla yapılan oyun anahtarı satın alımları için sunduğumuz desteği genişletmekten heyecan duyuyoruz. Geliştiricileri desteklemek ve onların daha büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmasını sağlamanın yollarını bulmak, bunun karşılığında makul bir komisyon almak bizim için çok önemli” dedi.

Dijital mağazalar arasında köprü kuruldu

Epic Games Store’un anlaştığı dijital oyun mağazalarından Green Man Gaming’in CEO’su Paul Sulyok ise “Epic ekibiyle çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. İki mağaza arasında kurulan yeni köprü ile Epic’in oyunlarını doğrudan kataloğumuza eklemiş durumdayız. Bu sayede oyun sektöründe çalışan yüzlerce insana gelir kaynağı oluşturmuş olacağız” açıklamasında bulundu.

Yapılan bu yeni işbirliğinin oyun fiyatlarında herhangi bir indirim yapılacağı anlamına gelmediğini belirtelim. Daha çok oyun geliştiricilerini ilgilendiren bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı