Oyun

Epic Games Mağazasında Oyuncuları Sevindirecek Açık Keşfedildi

Fortnite oyunu ile birlikte kasasını dolduran Epic, Steam’e rakip olarak Epic Games Store’u açmıştı. Epic Games Store’da oyuncuları sevindirecek bir hata keşfedildi.

Steam’in karşısına Epic Games Store ile çıkan Epic Games özel oyunları ve oyunculara hediye ettiği ücretsiz oyunlarla oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Mağaza arayüzünde iyileştirmeler yapan ve her geçen gün gelişmeye devam eden Epic Games Store’da oyuncuları sevindirecek bir hata ortaya çıktı. Ortaya çıkan hataya göre oyuncular oyunları satın almadan oyunları oynayabiliyor. 

Günümüzde artık PC oyuncuları oyunları fiziksel olarak satın almak yerine internet üzerinden satın alarak indiriyor. Oyunların uğrak yeri olan Steam bu oyun kütüphanelerinin en yaygını iken, Epic Games Steam platformuna rakip olarak Epic Games Store’u duyurmuştu. 

Epic Games Store’u her geçen gün daha iyi bir yer haline getirmek için çalışmalar yapan Epic Games’in Store’unda ciddi bir açık keşfedildi. Bu açık ile birlikte Epic Games Store’da oyuncular bir oyunu satın almasalar bile oyunu indirip oynayabiliyor. Epic Games Store da bulunan hata ile oyuncular arkadaşlarının hesaplarına girerek arkadaşlarının oyunlarını bilgisayarlarına indirebiliyor. Hatayı keşfedenler bu hatanın sadece Borderlands 3 oyununda olsa da oyuncular hatanın diğer oyunlarda da olduğunu dile getiriyor. 

Epic Games Store kullanıcısı bir oyuncu Epic Games Store üzerinden satın aldığı bir oyunu iade ettiği halde oyunu oynayabildiğini dile getirdi. Epic Games hata ile ilgili bir açıklama yapmadı. Epic Games Store’da bulunan bu hatanın kısa süre içerisinde çözülmesi bekleniyor. 

Epic Games Store kullanıcıların en büyük sorunu ise kullanıcıların hesaplarının yasaklanma ihtimali. Yasa dışı olan bu açıktan yararlanan kullanıcıların hesaplarının yasaklanıp yasaklanmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı