Oyun

Epic Games Şaşırttı! Fornite’da Değişiklik!

3 yıldır piyasada olan Fortnite yapımında yer alan polis araçları ile ilgili ilginç bir detay fark edildi. Bilindiği gibi 25 Mayıs 2020 tarihinde hayatını kaybeden George Floyd, Black Lives Matter akımını başlatmıştı. ABD’li Floyd’un bir polis tarafından öldürülmesi Epic Games’in Fortnite için bir değişiklik yapmasına sebep oldu. Epic Games, Fortnite’da yer alan polis araçlarını kaldırdı. Fortnite, son 5 gündür Creative isimli oyun modunda yer alan polis araçlarını hurdalığa atıyor. Bazı kaynaklar tarafından bu hareket duyarlı bir davranış olarak görüldü.

Epic Games Store tarafından her hafta oyuncular için sunulan yeni ücretsiz oyunlar bu hafta da açıklandı. Bilindiği gibi şirket oyunları genelde bir hafta önceden yayınlıyor. Epic Games bu hafta da, gelecek hafta ücretsiz erişime açılacak oyunları açıkladı. Şirket, gelecek hafta Steam fiyatı toplam 40 TL olan AER – Memories of Old ve Stranger Things 3: The Game oyunlarını ücretsiz sunacağını duyurdu.

Toplamda 40 TL’lik Steam fiyatına sahip olan AER – Memories of Old ve Stranger Things 3: The Game’in kullanıcılar için ücretsiz olacağı belirtildi. Pathway isimli oyunu bu hafta  ücretsiz sunan Epic Games, yeni oyunları 26 Haziran tarihinde ücretsiz erişime açacağını duyurdu. Bu haftaki oyun için son ücretsiz kullanım tarihi 25 Haziran 2020 saat 18.00 olarak belirtildi. Gelecek haftanın oyunları olan AER – Memories of Old şu an Steam üzerinden indirimli olarak 8.40 TL’ye satılıyor. Stranger Things 3: The Game ise 32 TL’den satışa sunuldu. Belirtmek gerekirse Stranger Things 3: The Game; aksiyon, macera, retro ve korku türlerinin bir karışımı olarak biliniyor. 

Öte yandan Microsoft’un oyun platformu Xbox Gamepass için Haziran ayında gelecek oyunlar netleşti. Microsoft’un hazırladığı Xbox Gamepass platformu, her ay oyunculara bir dizi oyunu ek ücret ödemeden oynama imkanı sağlıyor. Haziran ayı içinde Xbox Gamepass oyun listesine dahil olacak oyunlara bakılacak olursa;

  • No Man’s Sky (Xbox & PC)
  • Dungeon of the Endless (Xbox & PC)
  • Kingdom Hearts HD 1.5 & 2.5 ReMix (Xbox)
  • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (Xbox)
  • Battlefleet Gothic Armada 2 (PC)
  • Battletech (PC)

18 Haziran’da ise;

  • Bard’s Tale Remastered and Resnarkled (Xbox & PC)
  • Thronebreaker (Xbox) oyunları listeye dahil olacak.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı